Nieszczepieni domagają się sprawiedliwości

Opublikowano: 06.10.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2882

Właśnie złożono pozew zbiorowy w imieniu Kanadyjczyków niezaszczepionych przeciwko COVID-19, których dyskryminowały obowiązkowe zasady dotyczące pandemii, blokady lub nakazy szczepień.

Prawnik konstytucyjny z Alberty, Leighton Grey z kancelarii Gray Wowk Spencer LLP, poinformował, że pozew został złożony 22 września, a do tej pory zgłosiło się już ponad 700 Kanadyjczyków.

W dokumencie sądowym przekazanym „The Epoch Times” 4 października w proponowanym postępowaniu z pozwu zbiorowego jako oskarżonych wymienia się Jego Królewską Mość Króla Kanady i Prokuratora Generalnego Kanady oraz zarzuca się rządowi federalnemu dyskryminację Kanadyjczyków „ze względu na cechy genetyczne i wyznanie”, w szczególności status szczepienia przeciwko COVID-19.

Pozew składa się z trzech aspektów: podklasa zatrudnienia – dla osób, które nie były zaszczepione na Covid-19 i straciły pracę z powodu nakazów rządowych, lub które zostały zwolnione, odmówiono im awansu lub doświadczyły krótszego wymiaru czasu pracy.; podklasa podróży, dla osób, które nie mogły podróżować do pracy lub odwiedzić bliskich, ponieważ nie były zaszczepione na Covid-19; i obie klasy dla tych, którzy należą do obu kategorii.

Przyjmowanych jest coraz więcej wniosków i trwa zbiórka datków na rzecz powodów w tej sprawie. Proponuje się rozpatrzenie sprawy przed sądem federalnym w Edmonton. Do pozwu zbiorowego kwalifikują się wyłącznie Kanadyjczycy, którzy nie otrzymali żadnych szczepień przeciwko Covid-19 i doznali z tego powodu negatywnych skutków.

W pozwie domaga się szeregu odszkodowań, w tym 500 000 dolarów na powoda za naruszenie różnych praw statutowych, a także odszkodowania za umyślne spowodowanie cierpienia psychicznego w wysokości 200 000 dolarów na powoda i kolejnych 200 000 dolarów na powoda z tytułu odszkodowania za konsekwencje ekonomiczne.

W pozwie zarzucono ponadto, że rząd federalny naruszył ustawę o niedyskryminacji genetycznej, wymagając od uczestników pozwu poddania się testom PCR, w ramach których pobrano próbkę materiału genetycznego RNA w celu wykrycia wirusa SARS-CoV-2.

Dokumenty sądowe zawierają materiał informacyjny wraz z harmonogramem, w którym odnotowuje się, że w 1996 r. Kanadyjski Krajowy Raport na temat Szczepień, przygotowany przez Departament Zdrowia, wskazywał, że w Kanadzie obowiązkowe szczepienia są niezgodne z konstytucją.

Wspomina się również, że 2 czerwca 2020 r. dyrektor ds. zdrowia publicznego Kanady, dr Theresa Tam, ogłosiła, że ​​szczepienia przeciwko Covid-19 nie będą obowiązkowe w Kanadzie.

31 sierpnia 2020 r. ówczesna minister zdrowia Patty Hajdu oświadczyła, że ​​szczepienia przeciwko Covid-19 nie będą obowiązkowe w Kanadzie i że ludzie będą mieli prawo wybrać, czy chcą się zaszczepić – wynika z akt prawnych.

Do 13 sierpnia 2021 r. rząd ogłosił, że wprowadzi nakazy szczepień przeciwko Covid-19, w tym w przypadku podróży lotniczych i kolejowych, a także w przypadku zatrudnienia w rządzie federalnym. Minister transportu zapowiedział, że szczepionki „pomogą chronić bezpieczeństwo” Kanadyjczyków.

5 sierpnia 2021 r. premier Justin Trudeau ogłosił, że szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników federalnych oraz branż regulowanych przez władze federalne, jeśli chcą zachować pracę. Tego samego dnia dr Tam ogłosiła, że obowiązkowe szczepienia w Kanadzie są „konieczne” dla zdrowia publicznego.

„Premier wygłaszał pejoratywne i dyskryminujące oświadczenia pod adresem Kanadyjczyków, którzy odmówili przyjęcia szczepionek przeciwko COVID-19, nazywając ich rasistami, mizoginami i pytając, czy »Kanadyjczycy powinni tolerować tych ludzi«, odnosząc się do osób nieszczepionych” – czytamy w pozwie.

Ostatecznie wprowadzono obowiązkowe wymogi dotyczące szczepionek dla wszystkich przewoźników lotniczych, a także osób podróżujących, pociągami i statkami.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Epoch Times”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 06.10.2023 19:32

    I tak NIC nie wskórają. Wszystkie rządy wykonują polecenia globalistów i ich się panicznie boją, a nie zwykłych ludzi. Mamy przykład z naszego podwórka z ustawą geologiczną która zrobi z nas dziadów i zatruje ten kraj. I uchwalili to, mimo że niektórzy wiedzieli co to jest naprawdę. A Dlaczego? Bo globaliści nakazali. Przypuszczam że nowela ustawy też tak naprawdę jest od nich. Tak samo było z ,,niszczącą,, gospodarkę planem balcerowicza. Też otrzymał to od nich. Psychopaci na wysokich stołkach mają gdzieś pospólstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.