Niemiecki klub musi zapłacić za transparent o dwóch płciach

Opublikowano: 05.02.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1848

Bayer Leverkusen musi zapłacić kilkanaście tysięcy euro kary za transparent, na którym jego kibice napisali, że „Istnieje wiele gatunków muzycznych, ale tylko dwie płcie”.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej uznał treść za dyskryminującą, bo zgodnie z obowiązującym prawem do księgi stanu cywilnego od kilku lat można wpisywać także trzecią płeć.

Wspomniany baner pojawił się na trybunach Bayer Areny w Leverkusen przy okazji rozegranego w listopadzie ubiegłego roku meczu z Werderem Brema. Sprawie niemalże z urzędu przyjrzała się niemiecka federacja.

Ostatecznie sąd sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) nakazał Bayerowi zapłacenie 18 tysięcy euro kary. Transparent został bowiem uznany za dyskryminujący ze względu na płeć lub tożsamość seksualną.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku parlament Niemiec zrealizował wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Bundestag wprowadził więc możliwość wpisywania do księgi stanu cywilnego „divers”, czyli trzeciej płci.

Fani „Aptekarzy” nie pierwszy raz są napiętnowani za swoje poglądy. Dekadę temu niemiecka federacja także przyglądała się ich transparentowi wymierzonemu w przeciwników z Werderu, który został uznany za „homofobiczny”.

Na podstawie: Express.de, LTO.de
Źródło: Autonom.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

To tak, jak w porzekadle „Kowal zawinił, a Cygana powiesili”.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.