Niemcy przyjmą nieletnich z obozu dla uchodźców w Morii

Opublikowano: 13.09.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Po niszczycielskim pożarze, jaki w środę wieczorem wybuchł w obozie dla uchodźców w Morii Niemcy zadeklarowały, że przyjmą stamtąd od 100 do 150 nieletnich pozostawionych bez opieki. W piątek na konferencji prasowej w Berlinie minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) powiedział, że dziewięć innych krajów UE także zgodziło się przyjąć łącznie ponad 400 nieletnich z obozu, którzy przebywali tam bez krewnych. Seehofer ogłosił, że większość z nich trafi do Francji i Niemiec. Do Republiki Federalnej od 100 do 150 dzieci – dokładna liczba zostanie podana dopiero po zakończeniu rozmów z innymi państwami UE.

Minister spraw wewnętrznych powtórzył też wcześniejsze stanowisko, że Niemcy chcą przede wszystkim pomagać w odbudowie ośrodka na Lesbos. Grecki rząd zdążył już przedstawić listę potrzebnych rzeczy. Seehofer powiedział, że jego resort będzie dążył do tego, by wszystkie niemieckie organizacje pomocowe połączyły siły i jak najefektywniej zaangażowały się w dostarczanie przedmiotów pierwszej potrzeby.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, który razem z nim brał udział w konferencji, powiedział, że na Lesbos ,,powinno się teraz zbudować nowocześniejszy i bezpieczniejszy ośrodek azylowy”. Według niego Komisja Europejska powinna hojnie wesprzeć budowę i, jeśli to konieczne, przyjąć w przyszłości bardziej aktywną rolę w zarządzaniu nim. Schinas zapowiedział również, że KE 30 września przedstawi nowy program dotyczący polityki migracyjnej i azylowej UE. Zdaniem komisarza powinien on przede wszystkim zapewnić system „trwałej i skutecznej solidarności” wewnątrz UE w sprawie polityki uchodźczej. Dotychczas negocjacje w tej sprawie stały od lat w martwym punkcie, głównie za sprawą oporu części krajów Europy Środkowo – Wschodniej. Jak widać, dopiero wielka tragedia, która pozbawiła dachu na głową (i tak najbardziej prymitywnego z możliwych) 13 tys. ludzi, była w stanie zmusić unijnych dygnitarzy do zwrócenia uwagi na problem uchodźców.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o