Nie przypominajcie nam o radzieckiej aneksji!

Opublikowano: 10.09.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 764

Ambasadorowie Estonii, Łotwy i Litwy skierowali do redakcji “Le Monde” pismo, w którym poprosili, aby nie nazywać ich państw byłymi republikami radzieckimi – pisze “Postimees”.

Pretekstem do napisania listu był artykuł o Finlandii, w którym na ilustracji z mapą trzy państwa bałtyckie zostały oznaczone jako postradzieckie, wyjaśnia gazeta.

W swoim liście ambasadorowie wskazali na to, że ich państwa w 1940 roku nie wstępowały w skład Związku Radzieckiego, ale zostały włączone do niego w wyniku “aneksji wojskowej”, której nie uznała większość świata, w tym również Francja. Dyplomaci podkreślili również, że po rozpadzie ZSRR państwa bałtyckie nie “pojawiły się”, ale “odbudowały swoją niepodległość”.

“Bylibyśmy bardzo wdzięczni, jeśli w Państwa artykułach nie wykorzystywałoby się więcej terminu “byłe republiki radzieckie” i w ten sposób podane wyżej historyczne fakty, uznane na poziomie międzynarodowym, zostaną wyrażone w odpowiedni sposób” – głosi pismo dyplomatów do szefa redakcji “Le Monde”.

Jednocześnie ambasadorowie wysoko ocenili pracę “Le Monde” w zakresie relacjonowania wydarzeń z państw bałtyckich, podsumowuje “Postimees”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.