Według Estonii każdy kraj NATO ma już żołnierzy na Ukrainie

Opublikowano: 04.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1915

Estonia od dawna nie jest przyjacielem Rosji, będąc wiodącym antymoskiewskim, prowojennym głosem w krajach bałtyckich. Biorą to pod uwagę nowy wywiad estońskiego ministra obrony Hanno Pevkura w europejskich mediach budzi zdziwienie. Szef obrony powiedział w wywiadzie dla austriackiej gazety „Die Presse”, że wszystkie kraje NATO mają już personel NATO stacjonujący na Ukrainie, ale nie są oni bezpośrednio zaangażowani w działania wojenne, ponieważ pełnią tam role doradcze. Odpowiadał tymi słowy na niedawne prowokacyjne wypowiedzi Macrona.

„Rzeczywistość jest taka, że każdy kraj członkowski NATO ma już na Ukrainie personel wojskowy, na przykład dyplomatów wojskowych lub osoby, które od czasu do czasu podróżują na Ukrainę” powiedział estoński szef obrony. „To, co [francuski] prezydent [Emmanuel] Macron powiedział, dotyczyło głównie szkolenia personelu” – dodał, według tłumaczenia rosyjskich mediów.

Pod koniec lutego Macron mówił na zgromadzeniu najwyższych urzędników ds. obrony w Paryżu, że rozlokowanie zachodnich wojsk na Ukrainie powinno stanowić opcję, ponieważ „nie możemy niczego wykluczyć” w dążeniu do uniemożliwienia Rosji wygrania wojny.

Jednak w wywiadzie Pevkur podkreślił, że obecnie nie ma poważnych rozmów o bezpośrednim udziale wojsk NATO w walkach i że „jest to już wykluczone”. Przewidział jednak bardzo niebezpieczny potencjalny plan, który z pewnością doprowadziłby do eskalacji: „Zachodni urzędnicy obrony planują obecnie utworzenie obozów szkoleniowych na Ukrainie, aby uniknąć problemów z przekraczaniem granic i przyspieszyć proces przygotowawczy” – powiedział Pevkur.

Polska, Estonia, Litwa, Łotwa pod dyktando Wielkiej Brytanii od dawna prą w kierunku bezpośredniego zaangażowania NATO na Ukrainie.

Moskwa już oskarża Francję o obecność na linii frontu znacznej liczby Legii Cudzoziemskiej. Rosja oświadczyła, że zaatakowała ich pozycje w takich miejscach jak Charków.

Jakiś czas temu niektórzy europejscy przywódcy ujawnili informacje, które potwierdzają trafność słów ministra obrony Pevkura. Na przykład w lutym biuro brytyjskiego premiera Sunaka oświadczyło, że Wielka Brytania nie planuje „rozmieszczenia wojsk na dużą skalę” na Ukrainie: „Poza niewielką liczbą personelu, który przebywa w kraju i wspiera ukraińskie siły zbrojne, my nie mamy planów wdrożenia na dużą skalę”.

Niebezpiecznie pokazuje to, że krok po kroku, centymetr po centymetrze, uzbrojone w broń nuklearną superpotęgi, stale zmierzają w stronę bezpośredniego konfliktu na Ukrainie.

Autorstwo: Tyler Durden
Na podstawie: Swentr.site, DiePresse.com, ZeroHedge.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 04.04.2024 13:49

  Na tej wojnie na Ukrainie walczom tylko i wylacznie zolnierze w mundurach ukrainskich…nie ma tam zadnych innych wojsk z innych panst, sa/som tylko Ukraincy w mundurach ukrainskich ktorzy nic nie mowiom po ukrainski.

 2. Flibusta 04.04.2024 14:09

  LichoNiespi – Czy nie dałoby się trochę poprawić języka? Jakoś mało po polsku to brzmi… Chyba, że pisze pan z odległej krainy gdzie nie ma polskich klawiatur.. No to proszę o wybaczenie.

 3. jaq77 04.04.2024 21:17

  LichoNiespi zafsze pisze po polskiemu, czasem wstawiając polskie wyrazy bez polskich znaków … szczerze, nie mam pojęcia po co … i tak da się wyczuć ironię. A taki “styl” ( w sensie non/sensu) komentarzy, to ja często słyszę od inteligętów 😉

 4. Wujek Polonii 06.04.2024 19:53

  @Flibusta @jaq77 Ten LichoNiespi ma zapewne normalną klawiaturę jak wszyscy. Skoro można sobie ustawić dowolny system literowy, to ktoś, kto pisze tak jak wymieniony, robi to zapewne celowo. Choć może być też tak, że nigdy się nie nauczył poprawnej polszczyzny i nie odczuwa z tego powodu wstydu, bądź też wstydu wcale nie ma. Osobiście obstawiam, że to żałosna próba bycia oryginalnym. Nie czytam tych tekstów, pomijam je i czytam inne. Choćby pisał same mądre uwagi, dopóki kaleczy j. polski, to jego uwagi do mnie nie dotrą. Polecam innym to samo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.