„Newsweek” twierdzi, że istniały „polskie obozy koncentracyjne”

Opublikowano: 24.01.2017 | Kategorie: Historia, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 514

Niemcy musieli być mocno zaskoczeni skutecznością i skalą akcji #GermanDeathCamps. Należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego “Newsweek Polska” musiał pójść z odsieczą. Wczoraj na portalu internetowym zarządzanego przez Tomasza Lisa tygodnika ukazał się artykuł, w którym stwierdzono istnienie… “polskich obozów koncentracyjnych”. To pokazuje, że w kwestii polityki historycznej walka będzie trwała na całego.

Zakładane po 1945 roku na terytorium Polski przez Rosjan i kolaborantów z LWP obozy pracy były zdaniem autorki artykułu z “Newsweeka” – polskimi. Wczytując się w słowa tekstu pt. “Po wyzwoleniu nazistowskich obozów Polacy ponownie je otworzyli?” można odnieść wrażenie, iż Salomon Morel był Polakiem, a NKWD polskimi służbami.

W ten sposób należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego tygodnik “Newsweek Polska” przyszedł z odsieczą niemieckiej polityce historycznej. Próba sugestii, że Polacy również mieli swoje “obozy koncentracyjne” jest jawnym nawiązaniem do ostatniej akcji #GermanDeathCamps, która z wielkim sukcesem była prowadzona w serwisach społecznościowych.

To, że niemieckie obozy zagłady mają być “polskie” wymyślił w latach 50-tych XX wieku zachodnioniemiecki kontrwywiad. Z uwagi na trwający od końca II wojny światowej bojkot niemieckich towarów na światowych rynkach chodziło o wymyślenie sposobu na zdjęcie z narodu niemieckiego choć części odium odpowiedzialności za Holocaust. Jeden z członków kontrwywiadu RFN wpadł na pomysł rozpowszechniania informacji o “polskich obozach koncentracyjnych”, które jak twierdził: “mogą się przyczynić do wybielenia historycznej odpowiedzialności Niemiec za Zagładę”.

Racje ma Eryk Mistewicz, który komentując sprawę skandalicznego tekstu opublikowanego na łamach “Newsweek Polska” przytomnie zauważył, że właśnie dlatego we Francji nigdy nie pozwolono na to, by obce media kształtowały świadomość Francuzów…

Na podstawie: Newsweek.pl, Twitter.com
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. rumcajs 24.01.2017 11:10

  Jest prawda, że zaraz po wojnie w naszym kraju były obozy, ale nie były one tworzone w celu unicestwiania kogokolwiek, narodów, czy nacji, a dla przetrzymywania niemieckich jeńców, dezerterów, oraz kolaborantów. Nie mordowano w nich gazem, nie spalano zwłok.
  Jest to wyjatkowo perfidne naduzycie “neskwika”, i czas abysmy zaczęli bojkotowanie tego szmatławca antypolskiego. Na wykupowanie szkoda kasy, bojkot, i doprowadzenie do upadku, to jest własciwa droga. Siejacy nienawiśc do wszystkiego co polskie niejakiego lisa, czas postawic przed sadem, za szkalowanie naszego narodu.

 2. beth 24.01.2017 12:22

  Dla pismaka z tego pisma polecam do wiadomości n/ w link

  https://www.youtube.com/watch?v=ndvBySJ6D2k

 3. hashi 24.01.2017 14:33

  Budowniczymi obozów w Polsce byli Niemcy, pomysłodawcą Syjoniści (nie mylić z żydami) kiedy wykonali zadanie przesiedlono ich do USA.
  W latach 1940-1944 kontrole sprawowali Niemcy. W latach 1944-1948 NKWD. Po 1948 kontrole przejęli UB działając z ramienia Rosji.

 4. heretyk 24.01.2017 20:54

  https://www.youtube.com/watch?v=Vujv5IwrR7U

  Oglądać kto nie widział:D Hitler dowiaduje się o polskich obozach

 5. BrutulloF1 25.01.2017 10:17

  To ciekawe bo przecież oficjalnie mówi się o wielkich nadwyżkach handlowych Niemiec z lat 50 – tych, które pozwoliły zgromadzić 3500 t złota, którego większości niemiaszki obecnie nie mogą odzyskać ;)))
  Ten bojkot niemieckich towarów musiał więc być słaby.
  Ale raczej tu nie chodzi o bojkot i stworzoną przez kontrwywiad fryców bajkę o “polskim holocauscie” tylko o żydowskie naciski w sprawie roszczeń majątkowych i próby upokarzania nas dopóki nie zapłacimy im okupu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.