Naukowcy z MIT tworzą aerozol wypełniony nanobotami

Opublikowano: 29.08.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1760

Być może w latach 1990., kiedy wszyscy mówili o dziurze ozonowej, zakładano rezygnację ze stosowania aerozoli. Obecnie jednak zespół naukowców z MIT znalazł zastosowanie dla aerozoli, które może być dobre zarówno dla środowiska, jak i naszego zdrowia.

Ich aerozol zawiera nanoboty, maleńkie czujniki, które mogą zrobić wszystko, od wykrywania niebezpiecznych wycieków w rurociągach po diagnozowanie problemów zdrowotnych. W poniedziałek opublikowali na ten temat swoje badania w „Nature Nanotechnology”.

Każdy czujnik w aerozolu składa się z dwóch części. Pierwsza to koloid, niezwykle mała, nierozpuszczalna cząsteczka lub cząsteczka. Koloidy są tak małe, że w rzeczywistości mogą pozostać zawieszone w cieczy lub powietrzu przez nieokreślony czas — siła zderzających się wokół nich cząstek jest większa niż siła grawitacji próbującej je ściągnąć w dół.

Druga część czujnika to złożony obwód zawierający detektor chemiczny zbudowany z dwuwymiarowego materiału, takiego jak grafen. Kiedy detektor napotka w swoim otoczeniu określoną substancję chemiczną, poprawia się jego zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego. Obwód zawiera również fotodiodę – urządzenie, które może przekształcić światło z otoczenia w prąd elektryczny. Zapewnia to całą energię elektryczną potrzebną do zasilania gromadzenia danych i pamięci obwodu.

Naukowcy zaszczepili swoje obwody na koloidach, dając im w ten sposób zdolność koloidu do podróżowania w najróżniejszych środowiskach. Po połączeniu badacze rozpylili nanoboty (przekształcili je w formę nadającą się do rozpylania). Ta metoda podawania nie byłaby możliwa bez dodatku koloidu. „[Obwody] nie mogą istnieć bez podłoża” – stwierdził w notatce prasowej główny autor badania Michael Strano. „Musimy zaszczepić je na cząsteczkach, aby nadać im sztywność mechaniczną i uczynić je wystarczająco dużymi, aby mogły zostać porwane przez przepływ”.

Jak zauważył zespół MIT w komunikacie prasowym, ostatecznie ta sama technologia może pomóc w diagnozowaniu problemów w organizmie człowieka, na przykład poprzez podróżowanie wzdłuż przewodu pokarmowego, gromadzenie danych i przekazywanie ich ekspertom medycznym. „Postrzegamy to badanie jako wprowadzenie do nowej dziedziny [robotyki]” – stwierdził Strano.

Źródło zagraniczne Futurism.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Murphy 29.08.2023 12:39

    Zaczynają niewinnie, tylko że potem może to się skończyć tak jak w książce/serialu Silos.

  2. Drnisrozrabiaka 29.08.2023 16:00

    Tu elixiry a tu ratujące życie – boty , no no czego dla mojego dobra nie wymyślą…

  3. najzwyklejszy 29.08.2023 21:30

    Czyli znany cel, organizm człowieka i sterowanie nim do czego Schwaby dążą, lecę na Marsa bo społeczeństwo śpi :(. A po prawdzie, walczą z Bogiem :), przegrają :). Fakt to, co zapowiada Objawienie, czeka nas męka przed Armagedonem (to wojna z plemieniem zmijowym, nie koniec świata lecz systemu, dążącym do zniszczenie ludzkości czyli ludźmi bez sumienia wciskającym nam kit, że będą walczyć z kosmitami, i zostaną zniszczeni doszczętnie, piękne – dla niedowiarków, wszystkie proroctwa z Biblii się spełniły, zapowiedziane setki i tysiące lat wcześniej, patrz m. in. Chrystus i szatan, patrz Izrael, patrz inne królewstwa wyszczególnione w Biblii – zostało ostatnie, ww. Objawienie).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.