Naukowcy ogłosili, że miód przyspiesza gojenie ran

Opublikowano: 25.09.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1145

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze w Anglii doszli do wniosku, że miód ma wyjątkowe właściwości regeneracyjne i przeciwdrobnoustrojowe, które można wykorzystać do przyspieszenia gojenia się ran.

Eksperci przeprowadzili systematyczny przegląd 250 artykułów naukowych opublikowanych w ciągu 85 lat i odkryli, że oporne bakterie mogą być bardziej podatne na antybiotyki, gdy są stosowane w połączeniu z miodem. Ponadto badania przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że działanie przeciwdrobnoustrojowe miodu obejmuje zdolność do zabijania lub spowalniania rozprzestrzeniania się grzybów i wirusów.

Tymczasem skuteczność tego produktu jest zmniejszona w połączeniu z tradycyjnymi opatrunkami na rany, ponieważ utrudniają one przenikanie użytecznych substancji do rany. Według głównego autora badania, Joela Yupanki Mielesa, związki miodu zawierają środki przeciwbakteryjne i regenerujące, które mogą być stosowane do leczenia tkanek i zwalczania oporności na antybiotyki. W międzyczasie, zauważył, potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć, jak działają i jak bezpiecznie i skutecznie dostarczać je do ran w standardowy sposób.

W sierpniu 2020 naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii potwierdzili skuteczność picia miodu w ARVI. Zdaniem naukowców stosowanie miodu podczas choroby może zmniejszyć zapotrzebowanie na antybiotyki, od których organizm uzależnia się.

Zdjęcie: cheerdj (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Antysyjon 25.09.2022 18:32

    Odkryli ameryke. Od lat stosuję miód na rany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.