Nasz kraj szósty rok z rzędu przyjmuje najwięcej imigrantów

Opublikowano: 22.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1323

Polska w ubiegłym roku ponownie była najchętniej przyjmującym imigrantów państwem w całej Unii Europejskiej. Pod tym względem od sześciu lat jesteśmy europejskim liderem, wystawiając łącznie dokładnie 967 345 pozwoleń na pobyt dla cudzoziemców pochodzących z krajów nie będących członkami Wspólnoty Europejskiej.

Portal BusinessInsider.com.pl w kontekście polskiej polityki imigracyjnej przypomina kryzys migracyjny z 2015 roku. Wówczas rządzący obecnie naszym krajem sojusz Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy sprzeciwiał się relokacji „uchodźców” z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Ostatecznie to właśnie w pierwszym roku rządów partii Jarosława Kaczyńskiego zaczęto masowo wydawać pozwolenia na pracę dla imigrantów, którzy nie są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej. W tamtym czasie liderem była jeszcze Wielka Brytania opuszczająca właśnie Wspólnotę, natomiast później jej miejsce zajął właśnie nasz kraj.

Tylko w ubiegłym roku polscy urzędnicy wydali blisko 967 345 pozwoleń na pobyt dla obcokrajowców spoza UE, co stanowi 32 proc. wszystkich tego typu dokumentów wystawionych w całej Wspólnocie Europejskiej. Dla porównania druga w stawce jest rządzona przez lewicę Hiszpania, która w ubiegłym roku przyznała 372 tys. takich pozwoleń.

Wspomniany portal zwraca uwagę na lawinowy wzrost liczby cudzoziemców przebywających w naszym kraju. Jeszcze w 2016 roku wydano 586 tys. takich decyzji, a więc w ciągu pięciu lat ich liczba wzrosła o blisko 40 proc.

Na podstawie: businessinsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 22.08.2022 17:12

    polska odstaje od rankingu bezpieczenstwa i jest za bezpieczna, wiec to zmieniaja 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.