Największa liczba zgonów od 1946 roku

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1223

Sytuacja demograficzna naszego kraju jest alarmująca od dawna, ale dane z ubiegłego roku są wręcz katastrofalne. Odnotowano bowiem największą liczbę zgonów od 1946 roku. Ogółem populacja Polski w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy zmniejszyła się o ponad 100 tysięcy osób.

Pełne oszacowanie danych demograficznych zajmie jeszcze trochę czasu, zwłaszcza kiedy chce się porównać obecną sytuację do tej z lat poprzednich. Bez oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego za ubiegły rok wiadomo jednak, że w 2020 roku odnotowano dokładnie 479 tys. Polaków, a więc o prawie 70 tys. więcej niż miało to miejsce w 2019 roku.

To zaś oznacza, że umarło najwięcej osób od 1946 roku, gdy GUS zaczął podawać dane na ten temat. Urzędnicy zanotowali wówczas w ciągu dwunastu miesięcy o 200 tys. przypadków zgonów mniej niż miało to miejsce w ubiegłym roku.

Serwis Money.pl jednocześnie przedstawia dane dotyczące urodzeń. Podkreśla jednak, że dopiero pod koniec stycznia GUS przedstawi pełną informację na temat liczby narodzin. Szacuje się jednak, że w ubiegłym roku na świat przyszło 360 tys. dzieci.

Co to oznacza w praktyce? Otóż populacja naszego kraju zmniejszyła się w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy o blisko 100 tys. osób. Wspomniany portal porównuje te liczby do zniknięcia z mapy Polski miast pokroju Chorzowa, Wałbrzycha, Tarnowa, Koszalina czy Płocka. Tymczasem w 2019 roku populacja Polski zmniejszyła się o 35 tys., a w 2018 roku o 25 tys. obywateli.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Wiadomość o tym nie mówi, ale tajemnicą poliszynela zaczyna być informacja, że za gwałtowny wzrost zgonów odpowiadają pandemiczne obostrzenia – utrudniony dostęp do lekarzy i szpitali – a nie COVID-19. Statystyki wyraźnie pokazują, że liczba zgonów na COVID-19 lub chorobę współdzieloną jest statystycznie niewielka. W najbliższym czasie sytuacja może się pogorszyć z powodu zgonów poszczepiennych, które mogą być ukrywane np. zawałami serca.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o