Na Islandii spada poparcie dla połowów wielorybów

Opublikowano: 28.10.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Jak pokazuje nowy sondaż, mniej niż połowa Islandczyków opowiada się za połowem wielorybów. Według badań przeprowadzonych w imieniu Międzynarodowego Funduszu na rzecz Zwierząt (IFAW) wynika, że tylko 35% Islandczyków popiera polowania na płetwale zwyczajne, a 46% – na płetwale karłowate.

Po raz pierwszy w Islandii poparcie dla połowów wielorybów – zarówno płetwali zwyczajnych, jak i karłowatych – spadło poniżej 50%. Tego lata w Islandii nie polowano na płetwale zwyczajne. Upolowano natomiast 17 płetwali karłowatych. Popyt na mięso wielorybów w Islandii spada w ostatnich latach, ponieważ Islandczycy nie chcą go jeść. Ponad połowa mięsa wielorybów jest sprzedawana restauracjom, w których jest ono spożywane przez zagranicznych turystów.

Sondaż IFAW ujawnił również, że większość Islandczyków popiera utworzenie rezerwatu wielorybów w zatoce Faxaflói, obejmującej cały obszar pomiędzy półwyspem Reykjanes a Snæfellsnes. Obecnie rezerwat w Faxaflói obejmuje wody między Reykjavíkiem a miastem Akranes. Poparcie dla rezerwatu jest jeszcze większe w Reykjavíku. 62% mieszkańców stolicy popiera ochronę całej zatoki. Niemal wszystkie płetwale karłowate zabite w Islandii w ostatnich latach zostały złowione w zatoce Faxaflói.

Tłumaczenie: Monika Szewczuk (Grupa GMT)
Źródło oryginalne: Visir.is
Źródło polskie: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o