Muzułmanie donieśli na Wildersa do prokuratury

Opublikowano: 15.04.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Podczas swojej wizyty w Wideniu Geert Wilders porównał Koran do “Mein Kampf” Hitlera. Organizacja muzułmańska poskarżyła się prokuraturze.

Wilders wygłosił podczas konferencji prasowej przemówienie dla dużego grona słuchaczy, skierowane przeciwko islamizacji. Przemówienie holenderskiego polityka w Hofburgu, wygłoszone na zaproszenie FPÖ (Freiheitliche Partei Österreichs, Wolnościowa Partia Austrii), zostanie objęte dochodzeniem.

Sprawę zgłosiła do prokuratury IMÖ (Inicjatywa Austriackich Muzułmanów). Jej przewodniczący Tarafa Baghajati oznajmił na religion.ORF.at, że zasadnym jest sprawdzenie, czy przemówienie nie zawierało treści nielegalnych i nie naruszyło przepisów prawa karnego o oczernianiu doktryn religijnych.

Według doniesień mediów, Wilders powiedział między innymi, że islam wydał Europie wojnę i nakłania ludzi do stania się terrorystami. Uznał też, że Koran powinien zostać zakazany.

Zdaniem Baghajatiego takie słowa w miejscu o tak symbolicznym znaczeniu, jak Hofburg (wiedeński pałac władców Austrii, obecnie m.in. siedziba prezydenta kraju – red.), szkodzą reputacji Austrii. Członkowie FPÖ, a szczególnie jej przywódca Heinz-Christian Strache wciąż podkreślali, że nie są oni przeciwko islamowi i muzułmanom, ale przeciwko wykorzystywaniu islamu i ekstremizmowi, dodał Baghajati. Jednakże, uważa lider IMÖ, to, że FPÖ zaprosiło polityka, który nie odróżnia islamu od wykorzystywania islamu, a nawet porównuje Koran z “Mein Kampf” pokazuje, jakie są ich prawdziwe poglądy. To prokurator zdecyduje, czy to porównanie powinno być uznane za próbę wybielania nazizmu.

“Boimy się, że wrogość w stosunku do islamu staje się w coraz większym stopniu programem politycznym dla partii prawicowych” – powiedział Baghajati. Początek wrogich w stosunku do islamu tendencji pojawia się jego zdaniem również w głównym nurcie polityki. Ogólna podejrzliwość w stosunku do islamu i muzułmanów jest według Baghajatiego coraz silniejsza w całym społeczeństwie. Przemówienia takie, jak wygłoszone przez Wildersa, są niebezpieczne “dla jedności całego społeczeństwa, a nie tylko dla muzułmanów”.

Organizacja Inicjatywa Austriackich Muzułmanów została założona w 1999 roku. Jej celem jest “angażowanie społeczne muzułmanów ogólny dobrobyt kraju. Pośród dalszych celów, wymienionych na ich stronie internetowej, można znaleźć “obywatelskie zaangażowanie w sprawy antyrasizmu”.

Opracowanie: Veronica Franco
Tłumaczenie: JLH
Na podstawie: gatesofvienna.net
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o