Morawiecki ma nas za idiotów

Opublikowano: 23.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Premier Mateusz Morawiecki brał przedwczoraj udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej, podczas którego przedstawiciele rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się z austriackim kanclerzem Sebastianem Kurzem. Morawiecki stwierdził po spotkaniu, że nasz kraj nie należy do „klubu przyjaciół relokacji uchodźców”, czyli wciąż niezrealizowanego planu Komisji Europejskiej dotyczącej rozlokowania imigrantów przybyłych w wyniku kryzysu imigracyjnego. Szef rządu zapomina jednak, że już otworzył nasze granice dla masowego napływu cudzoziemców.

Nowy austriacki rząd zdecydowanie walczy z imigracją, a także z rozwojem politycznego islamu, dlatego przed dokładnie dwoma tygodniami zapowiedział między innymi zamknięcie kilku meczetów oraz wydalenie kilkudziesięciu muzułmańskich imamów. Teraz austriacki kanclerz chce przy pomocy państw Grupy Wyszehradzkiej zablokować stary pomysł Komisji Europejskiej, dotyczący relokacji uchodźców. Z tego powodu w niedzielę w Brukseli odbędzie się zwołane ad hoc posiedzenie szefów rządów państw członkowskich Unii Europejskiej.

Grupa Wyszehradzka i Austria sprzeciwiają się jednak pomysłom Brukseli, dlatego nie chcą dopuścić do realizacji programu relokacji imigrantów, którzy przedostali się na nasz kontynent przed trzema laty podczas kryzysu migracyjnego. Szef polskiego rządu podkreślił więc, że „do tego klubu przyjaciół relokacji uchodźców my nie należymy i nie zamierzymy w tym procesie brać udziału”.

Problem polega jednak na tym, że zmagamy się z masowym napływem imigrantów, spowodowanym niezwykle łatwą procedurą przyznawania im wiz pracowniczych. Przed kilkunastoma dniami w tajemnicy przed opinią publiczną do Polski przybyli pierwsi pracownicy z Uzbekistanu, którzy pojawiają się na mocy koordynacji imigracji zarobkowej przez resorty pracy Polski oraz Uzbekistanu. Ubiegły miesiąc był pod tym względem rekordowy, ponieważ obcokrajowcy spoza UE złożyli blisko 21 tysięcy wniosków o umożliwienie im pobytu na terenie naszego kraju.

Co więcej, rządząca centroprawica pracuje nad jeszcze większymi ułatwieniami, dzięki którym do naszego kraju napłynęłaby pokaźna grupa imigrantów z Azji, którzy mieliby osiedlić się w Polsce na stałe i ściągnąć ze sobą swoje rodziny.

Na podstawie: Interia.pl, Migracje.gov.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

koń trojański

skrzypkima
Użytkownik
skrzypkima

Hola, hola, Panowie.
Artykuł manipuluje faktami.
Morawiecki, jak i cała Grupa Wyszechradzka, nie zgadza się na relokację nierobów, którzy dostają histerii na myśl o pójściu do pracy albo, w najlepszym przypadku, w kraju, z którego przybyli, wmówiono im, że w Europie nie będą musieli pracować i wszystko dostaną za darmo.
Kontrakt podpisany z Uzbekistanem dotyczy pozwoleń na PRACĘ dla ludzi, którzy przyjeżdżają ZARABIAĆ w Polsce pieniądze a nie dostawać je z zasiłku.
Ktoś musi pracować w rolnictwie i na budowach, skoro tyle ludzi wyjechało do Europy Zachodniej.
Aha, tak żeby było jasne – nazwać mnie zwolennikiem obecnego polskiego rządu byłoby wysoce niestosownym przeinaczeniem.

agama
Użytkownik

podnoszenie ZUS-u do 1300 zł z pewnością poprawi sytuację polskich przedsiębiorców i pracowników. Tak że zostaną tylko zagraniczne sieci i tańsza siła robocza ze wschodu.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Morawiecki, Merkel , pytam się co to jest kryzys imigracyjny ? Merkel wspieracie wojny, by mieć imigrantów. Czipowanie wszelkiej broni w fabrykach , wiadoma sprzedaży i kupna wiadoma przerzutów i lokalizacji , z czipem samoniszczącym broń, szybko zakończy wojny .
Niejawność, to służenie władzy sprawowanej ,rozrost i trwonienie podatków ,obciążeniem ludzi. Jawność, to nieopodatkowana współpraca ,ludzie tworzą dla ludzi.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Minus władzy partii, ludzi władzy plus !