Mimo wszystko sami swoi

Opublikowano: 28.06.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 483

W ostatnim, przed wakacjami, odcinku „Komentarza Koniecznego” powracamy do tematu akcji „Mimo wszystko Duda”, za którą PiS rozdaje teraz granty i dofinansowania. Szeregi rządowej koalicji topnieją w oczach co zmusza kierownictwo PiS do szukania nowych sojuszników. Ostatnio do współpracy zaproszono Pawła Kukiza oraz trójkę jego posłów, co chwilowo powstrzymało obawy przed rządem mniejszościowym. Partia Jarosława Kaczyńskiego traci jednak poparcie w sondażach i przegrywa wszystkie lokalne wybory uzupełniające. Wykorzystują to reprezentanci tzw. totalnej opozycji, składając kolejne wnioski o wotum nieufności wobec tego, czy innego ministra. Obawy prezesa Kaczyńskiego rodzi również śledztwo Najwyższej Izby Kontroli, która cały czas dostarcza nowych dowodów na niegospodarność rządu, a nawet łamanie polskiego prawa. PiS stara się konsolidować i aktywizować swych działaczy w terenie, ale to już za mało, aby odbudować swą pozycję. Ktoś jednak przypomniał sobie ostatnio o dziesiątkach działaczy społecznych zawiadujących sporymi środowiskami, którzy podczas ostatnich wyborów prezydenckich przechylili szalę zwycięstwa na rzecz Andrzeja Dudy. Najczęściej są to ludzie deklarujący się jako patrioci, albo nawet narodowcy, jednak niekoniecznie popierający Konfederację. Aby zadbać o ich lojalność i aktywność na polu politycznego poparcia dla PiS rząd utworzył ostatnio kilka funduszy. Pieniądze z nich płyną szerokim strumieniem do tych, którzy „zachowali się jak trzeba” i tuż przed ostatecznym głosowaniem na wybór prezydenta zabłysnęli akcją „Mimo wszystko Duda”.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.