Maski ochronne nowym zagrożeniem dla środowiska

Opublikowano: 24.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 269

Od czasu wprowadzenia kwarantanny COVID-19, która spowolniła wszelką działalność człowieka, jakość powietrza poprawiła się w wielu krajach na świecie, a rzeki i jeziora stały się zauważalnie czystsze. Jednak prognozy pesymistów zaczynają się sprawdzać. Ekologiczne „wytchnienie” nie trwało długo.

W ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie stosowanie wyposażenia ochronnego zostało uznane za obowiązkowe. Teraz coraz bardziej na ulicach widać porzucone maski i gumowe rękawiczki. Według ekspertów te maski wykonane z materiałów syntetycznych stanowią szczególne zagrożenie dla zwierząt morskich, które traktują je, jako jedzenie.

Ponad sto tysięcy ssaków morskich i ptaków umiera co roku na świecie z powodu zanieczyszczenia oceanu plastikiem. Istnieją obawy, że liczba ta może wzrosnąć po uwolnieniu nowych odpadów do środowiska.

Środki zaradcze nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale mogą również stać się nowym źródłem infekcji koronawirusem. Jednorazowe maski i rękawiczki można poddać recyklingowi w celu wytworzenia nowych surowców, ale ponieważ są one odpadami medycznymi, nie można ich usunąć w zwykły sposób. Mieszanie ich z resztą śmieci może prowadzić do nowych niebezpiecznych infekcji.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.