Łukaszenko podpisał ustawę o amnestii

Opublikowano: 23.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 663

Osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, kobiety w ciąży, samotni rodzice, niepełnoletni, weterani wojenni, emeryci oraz zaangażowani w likwidację skutków awarii w elektrowni w Czarnobylu, łącznie ok. 6 tys. ludzi, będą mogli skorzystać z nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Usankcjonowana już przez Aleksandra Łukaszenkę ustawa o amnestii pewne kategorie przestępców wyklucza. Nie będą mogli z niej skorzystać osądzeni za morderstwo, zdradę stanu, korupcję i przestępcy seksualni. Spośród 6 tys. skazanych, którzy zostaną nią objęci ponad 2 tys. przebywa w zakładach karnych; wyjdą na wolność.

Akt masowego ułaskawienia związany jest z przypadającą na 3 lipca rocznicą wyzwolenia Białorusi spod okupacji hitlerowskiej. Stało się to dokładnie 75 lat temu. Poprzednią amnestię Aleksandr Łukaszenko ogłosił w 2015 r., a okolicznością była 70. rocznica zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.

Warto zauważyć, że dzień, w którym biuro prasowe prezydenta Białorusi podało informację o sygnowaniu przez Łukasznkę ustawy amnestyjnej zbiega się także z 25. rocznicą objęcia przez niego urzędu głowy państwa.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 23.07.2019 14:46

    Za co to ułaskawienie,co zrobili ci ludzie?
    Co tu się stało

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.