Łukaszenko podpisał ustawę o amnestii

Opublikowano: 23.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, kobiety w ciąży, samotni rodzice, niepełnoletni, weterani wojenni, emeryci oraz zaangażowani w likwidację skutków awarii w elektrowni w Czarnobylu, łącznie ok. 6 tys. ludzi, będą mogli skorzystać z nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Usankcjonowana już przez Aleksandra Łukaszenkę ustawa o amnestii pewne kategorie przestępców wyklucza. Nie będą mogli z niej skorzystać osądzeni za morderstwo, zdradę stanu, korupcję i przestępcy seksualni. Spośród 6 tys. skazanych, którzy zostaną nią objęci ponad 2 tys. przebywa w zakładach karnych; wyjdą na wolność.

Akt masowego ułaskawienia związany jest z przypadającą na 3 lipca rocznicą wyzwolenia Białorusi spod okupacji hitlerowskiej. Stało się to dokładnie 75 lat temu. Poprzednią amnestię Aleksandr Łukaszenko ogłosił w 2015 r., a okolicznością była 70. rocznica zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.

Warto zauważyć, że dzień, w którym biuro prasowe prezydenta Białorusi podało informację o sygnowaniu przez Łukasznkę ustawy amnestyjnej zbiega się także z 25. rocznicą objęcia przez niego urzędu głowy państwa.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Za co to ułaskawienie,co zrobili ci ludzie?
Co tu się stało