Polacy spisali się naprawdę dobrze

Opublikowano: 28.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1840

Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi, pochwalił Polaków za to, jak zagłosowali w wyborach 15 października.

Niedawno w rozmowie z mediami Alaksandr Łukaszenka chwalił Unię Europejską i życzył jej, by była „potężna i suwerenna”, a teraz białoruski dyktator wypowiedział się na temat wyborów w Polsce.

O co chodzi mińskiemu politykowi, to wie zapewne tylko on, a może nawet i on sam tego nie wie. Jednego dnia Łukaszenka twierdzi, że głodni Polacy stoją na granicy polsko-białoruskiej, by dostać azyl w jego państwie, innego kreuje Rzeczpospolitą na straszliwą potęgę, która zagraża istnieniu Białorusi, a jeszcze innego robi z Polaków bratni naród Białorusinów.

Tym razem Łukaszenka wypowiedział się na temat wyborów, które odbyły się 15 października w Polsce. Jego słowa przytacza białoruska państwowa agencja BelTA. „Polacy spisali się naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po prostu odmówili udziału w tej grze z PiS. Kibicuję Polakom. Dobra robota” – powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas konferencji prasowej. Białoruski prezydent wyraził nadzieję, że po wyborach parlamentarnych „Polska nie będzie już taka sama”.

Łukaszenka stwierdził, że nowi rządzący w Polsce to wciąż nie są „nasi ludzie”, ale przynajmniej są inni niż poprzedni. „Oni nie są może naszymi ludźmi. Jeszcze nie chcą z nami rozmawiać, ale to już inni ludzie. Polacy im pokazali: jeśli nie będziecie nas słuchać, zagłosujemy za waszym odejściem” – powiedział.

Dyktator zapewnił także, że Białoruś jest gotowa pomóc Polakom. „Nasi sąsiedzi są dani przez Boga i powinniśmy żyć z nimi w zgodzie” – stwierdził.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Ekaterina Shtukina (CC BY 3.0)
Na podstawie: pol.BelTa.by
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.