Łukaszenka twierdzi, że jest „zwolennikiem przetrwania UE”

Opublikowano: 27.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1329

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zszokował dziennikarzy swoją wypowiedzią na temat Unii Europejskiej, która padła podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Węgier – Péterem Szijjártó.

Łukaszenka i Szijjártó spotkali się w Mińsku na Białorusi podczas międzynarodowej konferencji na temat bezpieczeństwa euroazjacytkiego. Białoruski dyktator znany jest z tego, że jednego dnia np. oskarża Polskę o najgorsze zbrodnie, by następnego mówić, jakim to jesteśmy braterskim narodem dla Białorusinów. Tym razem Łukaszenka zaskoczył dziennikarzy swoją wypowiedzią na temat Unii Europejskiej.

Miński polityk dawno, albo nawet jeszcze nigdy, nie wypowiadał się tak ciepło na temat Wspólnoty. „Z jakiegoś powodu w Unii Europejskiej uważają, że Białoruś jest jej przeciwnikiem. Nie jesteśmy mściwymi ludźmi i pomimo obecnych zawirowań w UE i sankcji, jakie wprowadzono przeciwko nam, powinniście wiedzieć, że jestem gorącym zwolennikiem przetrwania Unii Europejskiej” – mówił białoruski prezydent.

Łukaszenka stwierdził, że Unia Europejska razem ze Stanami Zjednoczonymi, Chińską Republiką Ludową i Indiami jest „silną podporą istnienia naszej planety”. „Jeśli ten filar zostanie wyrwany spod systemu, dla wszystkich będzie to bardzo złe” – twierdzi Łukaszenka. Białoruski dyktator stwierdził, że zależy mu na tym, by Unia była „potężna, silna, suwerenna i niezależna”. „To jest naszym celem. I powinniście to wiedzieć, przy wszystkich niuansach w stosunkach i polityce, którą Unia uprawia obecnie wobec Białorusi. Jesteśmy zwolennikami Unii” – powiedział dziennikarzom.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Biełsat
Zdjęcie: Ekaterina Shtukina (CC BY 3.0)
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.