Łodzie płyną, ludzie giną

Opublikowano: 15.03.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1740

Włochy przyjęły do siebie w jeden weekend ponad 1200 imigrantów, którzy przybyli drogą morską. Po niebezpiecznej podróży przez Morze Śródziemne łódź z 487 osobami dotarła w sobotę do portowego miasta Crotone w Kalabrii na południu kraju – podała agencja informacyjna Ansa.

Ponadto na pokładzie statku straży przybrzeżnej do portu w Reggio di Calabria przypłynęło 584 migrantów. Osoby te zostały wcześniej zabrane na pokład z przepełnionych łodzi.

Włoska straż przybrzeżna była w ostatnich dniach ostro krytykowana za to, że początkowo nie pospieszyła z pomocą statkowi przewożącemu ponad 150 migrantów. Statek ten wywrócił się. W ten weekend – dwa tygodnie po wypadku – służby ratunkowe wyciągnęły z wody ciała trojga dzieci i trzech dorosłych.

W sumie w katastrofie morskiej zginęło co najmniej 79 osób, w tym dzieci. Tragedia ta sprowadziła falę krytyki na prawicowy rząd premier Giorgii Meloni.

Ze względu na trudne warunki pogodowe i dużą liczbę osób operacje ratunkowe są obecnie „wyjątkowo złożone” – podały władze. Migranci korzystają z łodzi, które w zasadzie nie nadają się do użytku. Wolontariusze z inicjatywy Alarm Phone poinformowali, że u wybrzeży Libii nadal 47 osób potrzebuje pomocy.

Według oficjalnych danych Włochy od początku stycznia przyjęły już ponad 17 tys. migrantów rozbitków – ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Pięć tysięcy osób protestowało w sobotę przeciwko śmierci na Morzu Śródziemnym, za którą winią włoski rząd. Demonstranci zebrali się w kalabryjskim miasteczku Steccato di Cutro. U wybrzeży tego miasteczka dwa tygodnie temu doszło do poważnego wypadku. Na plaży uczczono pamięć zmarłych minutą ciszy. Niektórzy demonstranci trzymali w górze krzyż wykonany ze szczątków drewnianej łodzi.

Nowy rząd wprowadził prawo migracyjne, które miało zapobiec nielegalnej imigracji do Włoch drogą morską. Statystyki pokazują, że wprowadzone rozwiązania legislacyjne wbrew zapowiedziom nie rozwiązują problemu ani nielegalnej migracji, ani zorganizowanego przemytu ludzi, ani kwestii organizacji pozarządowych, które sprowadzają imigrantów do Europy.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wojtek 15.03.2023 19:43

    “zatapiać”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.