Krew kobiet w ciąży jest groźna dla mężczyzn

Opublikowano: 25.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 625

Holenderscy lekarze uważają, że transfuzja krwi ciężarnych kobiet mężczyznom jest związana z wysokim ryzykiem śmierci biorców. Wyniki zostały opublikowane w piśmie “JAMA”.

“Mężczyźni, którzy otrzymali krew od ciężarnych kobiet, mieli statystycznie zwiększoną śmiertelność w porównaniu z tymi, którzy otrzymali krew od innych mężczyzn lub od kobiet bez historii ciąży” – głosi publikacja.

Wnioski naukowców opierają się na badaniach, które zostały przeprowadzone w latach 2005-2015. Udział w nich wzięło ponad 30 tysięcy pacjentów.

Zdaniem specjalistów przeciwciała, które wydzielane są w okresie ciąży dla ochrony płodu, wywołują u mężczyzn reakcję — zespół ostrej niewydolności oddechowej.

To zagrażające życiu zapalenie płuc, które wymaga terapii i wentylacji płuc za pomocą aparatu.

Specjaliści podkreślili jednak konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.