Konwertyta na islam chciał dokonać zamachu w trakcie EURO

Opublikowano: 04.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1086

Węgierscy antyterroryści zatrzymali 21-letniego obywatela Węgier, który miał przygotowywać zamach podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mężczyzna wcześniej dokonał konwersji na islam, dlatego liczył, że po realizacji swoich zamiarów w nagrodę trafi do raju.

Dyrektor generalny węgierskiej jednostki antyterrorystycznej TEK, János Hajdu powoli ujawnia kolejne fakty dotyczące 21-letniego Węgra z miasta Kecskemét. Student planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie. To właśnie na tym obiekcie rozegrane zostaną w sumie cztery spotkania rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju.

Hajdu poinformował także opinię publiczną, że węgierski mężczyzna przeszedł wcześniej na islam. Właśnie z tego powodu liczył na dostanie się do raju, jeśli oczywiście uda mu się dokonać zamachu terrorystycznego. Dodatkowo 21-letni student poinformował o swoich zamiarach na jednym z międzynarodowych, zamkniętych forów internetowych przeznaczonych dla zwolenników samozwańczego Państwa Islamskiego.

Szef węgierskich antyterrorystów podkreślił, że to pierwszy podobny przypadek na Węgrzech, choć w samej Unii Europejskiej wielokrotnie zatrzymywano fundamentalistów islamskich planujących dokonanie aktów terrorystycznych. Zdaniem Hajdu mężczyzna może mieć postawiony zarzut przynależności do organizacji terrorystycznej, bo najprawdopodobniej złożył przysięgę wierności ISIS.

Na podstawie: Mandiner.hu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.