KE domaga się od Polski zwrotu 80 mln euro

Opublikowano: 03.05.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

Komisja Europejska, wystąpiła dziś do państw członkowskich o zwrot nienależnie wypłaconych kwot z funduszy unijnej polityki rolnej w łącznej wysokości 227 mln euro, w ramach tzw. procedury rozliczenia rachunków. Polska została obciążona kwotą 79,9 mln euro. Na Twitterze premier Tusk winą za to obarczył… PiS, tymczasem okazuje się, że sprawa dotyczy czasów, gdy to on był już premierem.

W związku z decyzją Komisji Europejskiej Polska została obciążona kwotą 79,9 mln euro, ze względu na niedociągnięcia w kontrolach wstępnych wniosków i zatwierdzaniu planów operacyjnych w przypadku środka dla gospodarstw niskotowarowych.

Natychmiast na Twitterze zareagował premier Donald Tusk, który winą za utratę unijnych funduszy obarczył PiS i napisał: „To nie pierwszy kosztowny błąd naszych poprzedników, za który zapłaci polski podatnik. Kara za lata 2004-2006”. Okazuje się jednak, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

– Procedury prawne nie są w tej sprawie zamknięte, należy skutecznie odwołać się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w celu uratowania tych pieniędzy. Wyrażam zdumienie publiczną wypowiedzią Premiera Tuska, w której winą za decyzję Komisji odbierającej Polsce pieniądze obarczył poprzedni rząd. Sprawdziłem w Komisji Europejskiej, że chodzi o lata 2007-2010, a więc czas rządów Premiera Tuska. Więc błędem Premiera jest publiczne przesądzanie winy polskich władz, obojętnie których, w sytuacji gdy składana jest skarga do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, bo to osłabia pozycję Polski w Trybunale i zmniejsza szansę na wygranie tej sprawy – tłumaczy Janusz Wojciechowski, wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim.

Autor: pł
Na podstawie: EKR
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Tusk zawalił dotacje – wina Kaczyńskich :)

erazm55
Użytkownik
erazm55

Jak nic Mieszko z podjudzenia PiS-u i Kaczyńskich doprowadził do powstania Polski,gdyby nie ich krecia robota,zjednoczona Europa powstałaby już w tedy,i nie trzeba by teraz oddawać żadnych pieniędzy.

Czejna
Użytkownik
Czejna

Pan Tusk, to przeciez taki wiecznie niewinny jedyny kwiatuszek na swej zielonej wysepce.

Wszyscy Won!

cacor
Użytkownik
cacor

to nie wina Tuska, to poprzedni rzad:-)

tramp
Użytkownik
tramp

Pan premier błądzi ja dziecko we mgle. Czekam kiedy powie, że za rządów PIS-u “staliśmy nad przepaścią, a teraz zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód”.

Il
Użytkownik

Ja ojro nie brałem.

To Tusk rżnie z siebie głupa (i jego trole oraz ogry również).