Katastrofa ekologiczna w Dolinie Baryczy

Opublikowano: 09.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1080

Dolina Baryczy, to malownicze, tętniące życiem miejsce położone w zachodniej części Polski. W 1996 roku utworzono tam Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. Długość rzeki to 139 km, a zawiera ona unikalny ekosystem bagien,lasów i stawów,w których znajdują się siedliska rzadkich gatunków ptactwa wodnego. Niestety, doszło do skażenia tego przepięknego zakątka Polski.

Bajkowa kraina Doliny Baryczy nadaje się w sam raz do wypoczynku i rekreacji. Tydzień temu wydarzyło się jednak wielkie nieszczęście. Na 60-kilometrowym odcinku rzeki doszło do skażenia wody. Sytuacja jest dramatyczna i bardzo poważna. Woda w rzece zmieniła barwę na ciemnobrązową, prawie czarną.

Cokolwiek się wydarzyło, doprowadziło do śmierci większość zwierząt. Śnięte ryby unoszą się na wodzie, bo z braku tlenu udusiły się. Po okolicy, rozchodzi się nieprzyjemny zapach. Miejscami smród jest nie do zniesienia.

Katastrofa ekologiczna, która ma miejsce w Dolinie Baryczy oczywiście nie wzięła się znikąd. Odpowiedzialność za tę tragedię ponosi człowiek. Na szczęście są ludzie, którzy zrobią wszystko by dowiedzieć się prawdy. Czeka ich mozolna i długotrwała praca. Na razie zbadano próbki wody i odkryto, że są w niej obecne paciorki kałowe oraz bakterie E.coli.

Źródło skażenia nie jest jeszcze znane, ale podejrzewa się, że pochodzi ono z pryzm nawozów organicznych i azotowych zgromadzonych na pobliskich polach. Brana jest również pod uwagę możliwość wypuszczenia ścieków. Przyczyny mogą być różne, ale prawda jest taka, że zniszczono cudowne, magiczne wręcz miejsce i nie da się tego w jedną chwilę przywrócić. Nikt z nas nie posiada czarodziejskiej różdżki, która naprawiłaby powstałe szkody w jedną sekundę.

Autorstwo: dora
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o