Katastrofa ekologiczna w Dolinie Baryczy

Opublikowano: 09.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 223

Dolina Baryczy, to malownicze, tętniące życiem miejsce położone w zachodniej części Polski. W 1996 roku utworzono tam Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. Długość rzeki to 139 km, a zawiera ona unikalny ekosystem bagien,lasów i stawów,w których znajdują się siedliska rzadkich gatunków ptactwa wodnego. Niestety, doszło do skażenia tego przepięknego zakątka Polski.

Bajkowa kraina Doliny Baryczy nadaje się w sam raz do wypoczynku i rekreacji. Tydzień temu wydarzyło się jednak wielkie nieszczęście. Na 60-kilometrowym odcinku rzeki doszło do skażenia wody. Sytuacja jest dramatyczna i bardzo poważna. Woda w rzece zmieniła barwę na ciemnobrązową, prawie czarną.

Cokolwiek się wydarzyło, doprowadziło do śmierci większość zwierząt. Śnięte ryby unoszą się na wodzie, bo z braku tlenu udusiły się. Po okolicy, rozchodzi się nieprzyjemny zapach. Miejscami smród jest nie do zniesienia.

Katastrofa ekologiczna, która ma miejsce w Dolinie Baryczy oczywiście nie wzięła się znikąd. Odpowiedzialność za tę tragedię ponosi człowiek. Na szczęście są ludzie, którzy zrobią wszystko by dowiedzieć się prawdy. Czeka ich mozolna i długotrwała praca. Na razie zbadano próbki wody i odkryto, że są w niej obecne paciorki kałowe oraz bakterie E.coli.

Źródło skażenia nie jest jeszcze znane, ale podejrzewa się, że pochodzi ono z pryzm nawozów organicznych i azotowych zgromadzonych na pobliskich polach. Brana jest również pod uwagę możliwość wypuszczenia ścieków. Przyczyny mogą być różne, ale prawda jest taka, że zniszczono cudowne, magiczne wręcz miejsce i nie da się tego w jedną chwilę przywrócić. Nikt z nas nie posiada czarodziejskiej różdżki, która naprawiłaby powstałe szkody w jedną sekundę.

Autorstwo: dora
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o