Kardynał ukradł 454 mln euro dla biednych!

Opublikowano: 23.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1606

O tym, że Watykan jest święty tylko z naiwnych skojarzeń wiemy nie od dziś. Ta superskryta enklawa przez setki lat ukrywała i ukrywa to, co dla niej niewygodne. Czasem jednak pewne fakty wychodzą na jaw.

Kilkanaście dni temu pojawił się raport Watykanu, który ujawnił skalę przekrętów. Wynika z niego, że z zasobów Sekretariatu Stanu wyprowadzono setki milionów euro. Pieniądze te miały trafić do biednych, tymczasem przeznaczono je m.in. na zakup rezydencji w Londynie. Zdefraudowano 454 miliony euro.

Mózgiem afery był kardynał Angelo Becciu. Przez siedem lat kierował Sekretariatem Stanu (które jest odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych) a w czerwcu 2018 roku papież przesunął go na stanowisko prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kardynał, który okradał Watykan z pieniędzy dla biednych, zajmował się więc decydowaniem, kto powinien zostać ogłoszony świętym! Kilka dni temu zmuszony został do podania się do dymisji.

Dotychczas pieniędzmi Stolicy Apostolskiej zarządzał były dyrektor Credit Suisse – Enrico Crasso. Zasłynął on szeregiem nietrafionych inwestycji. Chodzi między innymi o zakup ropy naftowej z Angoli oraz inwestycje w fundusze spekulacyjne z siedzibami w rajach podatkowych. Pieniądze trafiały również na niepotrzebne konsultacje, czy na zlecenia dla rodziny Becciu, którego konsultantka miała być przy okazji jego kochanką.

Trzeba czekać na dalszy rozwój wypadków, bo to nie jest ostatnia afera, jaka w najbliższej przyszłości może wypłynąć.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Ten to zasługuje na Nobla pokojowego, no jeszcze z ekonomi można go nominować. Ale ekonomiczny nobel się jeszcze tak nie zeszmacił :)

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Ten pan robił wszystko w imię Boga. Nie mógł znieść biedy jaką musiał cierpieć i nakazał mu “zebrać” 454 mln. Euro.