Kaczyński i Salvini spotkali się w Warszawie

Opublikowano: 10.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2112

Włoski wicepremier Matteo Salvini przyjechał specjalnie do Warszawy, aby rozmawiać na temat współpracy w Parlamencie Europejskim z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Lider antyimigracyjnej Ligi twierdzi więc, że w Unii Europejskiej oś francusko-niemiecka może zostać zastąpiona przez włosko-polską, zaś oba nasze kraje łączą wspólne wartości mające doprowadzić do „renesansu Europy”.

Wiceszef włoskiego rządu rozpoczął pobyt w stolicy naszego kraju od wspomnianego spotkania z byłym polskim premierem. Rozmowy szefów PiS-u i Ligi miały dotyczyć głównie przyszłej współpracy w Parlamencie Europejskim, stąd Salvini miał przedstawić Kaczyńskiemu propozycje, które według jego własnych słów są przez niego składane także „innym ruchom ludowym w Europie. Włoski polityk dodał więc, że dialog został rozpoczęty, lecz trudno jest zawiązać porozumienie w ciągu półtorej godziny.

Przewodniczący Ligi dodał, że chodzi nie tyle o program, co o „pakt na rzecz Europy”, ponieważ nie ma on jeszcze „gotowego produktu, który pokazuje”. W najbliższym czasie Włosi chcą jednak pracować nad dziesięciopunktową deklaracją, zaś inne ruchy prawicowe działające w ramach UE zdecydowałyby wtedy, czy rzeczywiście są zdecydowane go poprzeć. Oczywiście ma ona zostać opublikowana przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Salvini nie wie jeszcze, czy oba nasze kraje połączył już wspólny los, ale chce on nad tym pracować. Jego zdaniem „oś francusko-niemiecka być może zostanie zastąpiona osią włosko-polska”, zaś oba nasze kraje połączyły wspólne wartości w postaci rodziny i rozwoju, a także chęć odrodzenia Europy. Jednym z głównych postulatów tego sojuszu miałoby przy tym być hasło „mniej biurokracji, więcej bezpieczeństwa”.

Ponadto włoski wicepremier stwierdził, iż „od dawna brakowało wizyty w Polsce na wysokim szczeblu ze strony rządu włoskiego”, co według niego było haniebnym zaniechaniem ze strony poprzednich lewicowych rządów jego kraju. Salvini dodał, że Polska jest dla Włoch jednym z najważniejszych partnerów handlowych, stąd oba państwa byłyby choćby niezadowolone z unijnego budżetu przeznaczającego mniej środków na rolnictwo i rybołówstwo.

Na podstawie: wPolityce.pl, PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 10.01.2019 12:42

    Niech zajmą się normalizacją stosunków z Białorusią i robieniem interesów, potem czas na pojednanie z Rosją i próby robienie interesów. By robić interesy nie musimy się lubić nawet.

    Jednak można zapomnieć o takim obrocie sytuacji – zarówno ussMańskiemu namiestnikowi jak i niemiaszkom zależy by Polska była skłócona z sąsiadami – szczególnie z tymi ze wschodu.

  2. Husar 11.01.2019 08:28

    Włochy, Francja, Niemcy, Anglia i Benelux to oś Państw i hybryd od tysiąca lat próbująca nas zniszczyć i zniszczyć wszystkich Słowian. Od tysiąca lat żadne układy z nimi nie kończyły się dla nas dobrze. Zakładają kolejną pułapkę gdzie nas w coś wciągną i tyle. Ich sukces jest z tego, że utrzymują podział Słowian i Państw Słowiańskich i na tym żerują.
    Natomiast Słowianie w razem są ostoją pokoju i ładu. Polakom to trzeba zakładać drugą Unię Lubelską, a nie dążyć do przynależenia do UE tworu, który chce nas zniszczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.