Jadwiga Emilewicz z PiS nie dostanie nagany

Opublikowano: 31.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1604

Jeszcze cztery dni temu media pytały, czemu klub PiS zwleka z decyzją co do postanowienia o ukaraniu Jadwigi Emilewicz za pobyt wraz z rodziną na stoku i jazdy jej synów na nartach bez licencji, co naruszało przepisy o pandemii. Dziś już znamy odpowiedź. Wiadomo już, że Emilewicz pozostanie bezkarna.

Po napuszonych wypowiedziach polityków PiS, że wszyscy są równi wobec prawa i że można spodziewać się co najmniej zawieszenia, okazuje się, że to była tylko para w gwizdek. Wicepremier Emilewicz uniknie odpowiedzialności, choć jej wyskok przyniósł dość konkretne straty wizerunkowe władzy. Jak dowiadują się polskie media, za decyzją o nie karaniu Jadwigi Emilewicz stał sam Jarosław Kaczyński, a wiadomo, że z jego zdaniem w PiS się nie dyskutuje.

Poza tym na takie a nie inne zakończenie całej afery miał wpływ sposób, w jaki Emilewicz zareagowała na przyłapanie jej na gorącym uczynku. W przeciwieństwie do swoich kolegów z partii nie kręciła i nie kłamała, lecz przyznała się do wszystkiego i przeprosiła publicznie, używając argumentu, że z polityczką wygrała matka. Na takie argumenty Kaczyński nie mógł nie zareagować. Do tego doszły ostre ataki polityków koalicjanta PiS – partii Porozumienie, którzy sugerowali nawet złożenie przez Emilewicz poselskiego mandatu, albo co najmniej twierdzili, że zawiodła jako posłanka. Tak jawny i agresywny atak przyniósł, jak z tego wynika, skutki przeciwne do zamierzonych. Kaczyński postanowił utrzeć nosa nadmiernie ambitnemu i samodzielnemu koalicjantowi i postąpił wbrew sugestiom współpracowników Jarosława Gowina.

Zatem Jadwiga Emilewicz nie poniesie konsekwencji za pokazanie PiS jako partii, dla której są politycy równi i równiejsi, za nadszarpniecie wizerunku swojego jako posłanki i Jarosława Kaczyńskiego jako konsekwentnego polityka o niewzruszonych zasadach.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.