Izrael wciąż domaga się zmiany polskiego prawa

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1503

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ustaje w staraniach dotyczących wycofania się naszego kraju z nowelizacji „Kodeksu postępowania administracyjnego”. Tel Awiw oczekuje więc od Warszawy zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym. Tymczasem zmiany w prawie przegłosowane przez Sejm w czerwcu właśnie weszły w życie.

Nowelizacja „Kodeksu postępowania administracyjnego” rozpoczęła nowy kryzys w relacjach Polski z państwem syjonistycznym. Przewiduje ona bowiem, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. W ten sposób umorzone zostaną głównie sprawy związane z mieniem bezspadkowym i decyzjami o wywłaszczeniach podjętymi w czasach komunistycznych.

Zmiany prawne przyjęte w czerwcu przez polski parlament wywołały wściekłą relację izraelskiego rządu i tamtejszych polityków. Składały się na nie standardowe oskarżenia o współudział Polaków w Holokauście, nie wspominając już o rzekomo zakorzenionym w naszym kraju „antysemityzmie”. Na radykalne wypowiedzi pozwalał sobie zwłaszcza syjonistyczny minister spraw zagranicznych, Jair Lapid.

Kierowany przez niego resort nie ustaje zresztą w staraniach na rzecz wycofania się polskiego rządu ze wspomnianej nowelizacji. Rzecznik syjonistycznego MSZ, Lior Haiat, w rozmowie z Onetem przyznał, że Warszawa i Tel Awiw nie zamierzają zmieniać swojego dotychczasowego stanowiska. Izrael utrzymuje więc swoje dotychczasowe twierdzenia o „negatywnym efekcie dla ocalałych z Holokaustu i ich rodzin”.

Według Haiata, powinno jednak powstać rozwiązanie, które „pozwoli ocalałym z Holokaustu, do bycia uprawnionymi do swojej pamięci, do bycia powiązanymi z życiem, które wiedli w Polsce przed czasami Holokaustu”. Jednoznacznie potwierdza on jednak, że syjoniści oczekują po prostu wycofania zmian w „Kodeksie postępowania administracyjnego”.

Na razie nie ma jednak na co liczyć. Nowela właśnie weszła bowiem w życie. W ten sposób kończy się choćby niepewność mieszkańców wielu nieruchomości, którzy z powodu poszukiwań ich spadkobierców nie wiedzieli jak długo będą jeszcze mogli je użytkować.

Na podstawie: RMF24.pl, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 18.09.2021 10:45

    Antysemityzm w Polsce jest związany z tym że gdy Niemcy zerwały pakt ribentrop Mołotow wielu Żydów donosiło na Polaków oni nie trafiali do obozów, ratowali się w ten sposób ale gdy Rosjanie zaczęli zwyciężać przeganiając Niemców to Polacy lali tych Żydów co donosili bo już nie było Niemców którzy by ich obronili to brudna karta z historii izreaela oni nie tylko pomagali wysyłać Polaków do obozów śmierci ale też swoich .
    I teraz gdy żyd osiedlił się z państwa izrela w Polsce urodziły mu się dzieci te miały tylko obywatelstwo polskie to w przypadku mienia bezspadkowego przejmuje je Państwo polskie mimo że są Religii żydowskiej i istnieje już Państwo Izrael a w czasie wojny nie było takiego Państwa jak Izrael, nie było takiego obywatelstwa jak izraelskie, więc o czym tu dyskutować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.