Izrael domaga się zwolnienia portugalskiego rysownika

Opublikowano: 08.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1482

Ambasada Izraela w Portugalii oraz organizacje żydowskie poddały krytyce jeden z najpopularniejszych portugalskich tygodników. Izraelowi nie spodobał się rysunek sporządzony przez pracownika pisma „Sabado”, przedstawiający izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu wpychającego trumnę z palestyńską flagą do krematorium z napisem „Arbeit Macht Frei”.

Sprawcą całego zamieszania jest rysownik Vasco Gargalo, na co dzień publikujący w różnych portugalskich mediach jako freelancer. Na łamach międzynarodowej platformy „Cartoon Movement” opublikował on swoją nową karykaturę, odnoszącą się wprost do obecnej polityki Izraela wobec Palestyńczyków, a przede wszystkim do promowanej przez Stany Zjednoczone „umowy stulecia”.

Gargalo narysował więc wspomnianego Netanjahu, który wpycha do rozpalonego pieca krematoryjnego trumnę owiniętą palestyńską flagą. Nad samym piecem widnieje z kolei napis „Arbeit Macht Frei” nawiązujący do treści znajdującej się nad bramą byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

Izraelscy dyplomaci i międzynarodowa organizacja żydowska B’nai B’rith, potępiły oficjalnie porównywanie izraelsko-palestyńskiego konfliktu do Holokaustu. Ich zdaniem takie działania oznaczają, że wspomniany rysownik w swoich treściach przemyca „antysemityzm, nienawiść i banalizowanie Holokaustu”. Z tego powodu Ambasada Izraela zwróciła się do tygodnika „Sabado”, aby zakończył on współpracę z rysownikiem, który często publikuje też na łamach dziennika „Correio da Manha”.

Sam artysta odrzucił podobne zarzuty, skarżąc się jednocześnie na pogróżki otrzymywane przez nieprzychylnych mu Żydów. Ponadto Gargalo dodał, że izraelska dyplomacja i organizacje żydowskie wywierają regularny nacisk na media w Portugalii. „Sabado” kierując się natomiast uznaniem dla wolności twórczej nie zamierza kończyć współpracy z rysownikiem.

Na podstawie: Reuters.com, Sabado.pt
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

może to nie do wiary ale są kraje gdzie za antysemityzm grozi wiezienie. żydzi mają informacje medialne opanowane do perfekcji. Pod tym względem można się od nich uczyć aby kiedyś użyć to przeciw nim choćby za holokaust Palestyńczyków

hashi
Użytkownik

Rysunek genialny syjoniści z iraela palą żydów z Palestyny.
To samo robili rękami Hitlera w Auschwitz.

Jaccyb74
Użytkownik
Jaccyb74

To noe jest nie do wiary że idzie się siedzieć za krytykę. To jest plan który jest wcielany w życie na tej planecie powoli od kilku państw i będzie się rozszerzarzał. Ma to na celu najzwyczajniej niedopuścić do jakiejkolwiek krytyki – innymi słowy – anty …..
Cel jest jeden – wolność w robieniu najstraszliwszych i podłych rzeczy bo przecierz każdy sprzeciw bedzię wiązał się z “wakacjami w pace” lub w późniejszym terminie zapewne dojdziemy do eksterminacji gdyż owa rasa jasno i wyraźnie mówi że jedyni ludzie na ziemi to oni, a cała reszta to bydło które posiadło możliwość mowy.
itd itp

Ten trend sie rozszerza i robią to powoli kraj za krajem

majkel
Użytkownik
majkel

Nie rozumiem skąd u Żydów tyle nienawiści, jadu, zakłamania. Oni nie potrafią nie tylko z innymi narodowościami w zgodzie żyć, ale sami ze sobą. Czy oni to mają w genach, czy tak są od młodości edukowani czy jakiś defekt w Matrixie