Islandzki Bank Centralny spłaca MFW

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Bank Centralny zdecydował się na spłatę części pomocy finansowej jaką Islandia otrzymała od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) po kryzysie finansowym jaki miał miejsce jesienią 2008 roku, kiedy doszło do upadku trzech największych banków w kraju.

Spłata pożyczki była zaplanowana dopiero na przyszły rok.

Kwota jaką spłacił Bank Centralny to 50 mld koron czyli około 394 mln dolarów. Islandia po kryzysie otrzymała pomoc finansową w wysokości 253 mld koron czyli około 2 mld dolarów.

Zgodnie z oświadczeniem podanym przez Bank Centralny „Decyzja o dokonaniu przedpłaty została podjęta w celu zmniejszenia zadłużenia krótkoterminowego”.

Nie po raz pierwszy Islandia spłaciła część otrzymanych pieniędzy z wyprzedzeniem. Dwie pierwsze płatności dla MFW, który łącznie pożyczył Islandii 253 mld koron, dokonano w roku 2012.

Na początku tego roku, władze Islandii spłaciły wcześniej pożyczkę jaką otrzymano po kryzysie gospodarczym od innych krajów skandynawskich.

Źródło: Iceland News Polska


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.