Inżynieria genetyczna i różowe ananasy

Opublikowano: 31.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 735

Ludzkość wciąż przechodzi sama siebie. Tym razem pojawił się nowy szalony trend w “Instagramie” – prezentacja różowych ananasów. Wyhodowano je w Kostaryce, a kupić je można m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Różowe owoce modyfikowane genetycznie wytwarza Del Monte. Ze względu na zmiany w genomie komórek, ananasy wytwarzają czerwony barwnik likopen. Z tego powodu owoc przybiera surrealistyczny wygląd. Ponadto, różowe ananasy są rzekomo słodsze niż te z żółtym miąższem.

Uchwała w sprawie produkcji i sprzedaży mutantów del Monte weszła w życie w grudniu 2016 roku, a w maju 2017 roku #pinkpineapples hashtag stał się jednym z głównych trendów “Instagramu”. Użytkownicy sieci uwielbiają je fotografować, bo wielu ludzi nie widziało czegoś takiego na własne oczy. Niektórych bawi nietypowy wygląd produktów Del Monte. Z różowych ananasów powstają lody. Są i tacy, którzy produkują upominki i pamiątki związane z tym zagadnieniem, np. koszulki, czy szyszki, barwione na różowo.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Instagram.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.