Wzrost zachorowań na dengę po uwolnieniu komarów GMO

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2623

W następstwie uwolnienia milionów genetycznie zmodyfikowanych komarów Billa Gatesa – w roku 2024, w Brazylii, zachorowania na dengę wzrosły czterokrotnie.

Zgodnie z danymi krajowego ministerstwa zdrowia, w ciągu pierwszych pięciu tygodni roku 2024 odnotowano ponad 364 000 przypadków dengi, co stanowi 400-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w roku 2023. Dramatyczny wzrost liczby przypadków dengi skłonił Brazylię do zakupu milionów dawek szczepionki przeciwko tej chorobie.

Jak podaje „The Guardian”: Gwałtowne rozprzestrzenianie się dengi spowodowało 40 potwierdzonych zgonów, podało ministerstwo, a kolejnych 265 jest badanych. Brazylia zakupiła 5,2 mln dawek szczepionki przeciwko dendze Qdenga, opracowanej przez japońskiego producenta leków Takeda, a kolejne 1,32 mln dawek dostarczono rządowi bezpłatnie, podało ministerstwo. Trzy brazylijskie stany ogłosiły stan wyjątkowy, w tym drugi najbardziej zaludniony stan Minas Gerais i Dystrykt Federalny, w którym znajduje się stolica, Brasília, która stoi w obliczu bezprecedensowego wzrostu liczby zakażeń. Miasto Brasília rozpocznie w piątek szczepienia dzieci w wieku 10-14 lat szczepionką Qdenga, poinformował w środę lokalny rząd. Przypadki dengi w Brasílii od początku roku przekroczyły łączną liczbę dla całego 2023 roku – przy wskaźniku infekcji wynoszącym 1 625 przypadków na 100 000 mieszkańców, w porównaniu ze średnią krajową wynoszącą zaledwie 170”.

Przypomnijmy, że ONZ-owski World Mosquito Program ogłosił w roku 2023 plan wypuszczenia w Brazylii – na przestrzeni 10 lat – miliardów komarów zmodyfikowanych genetycznie w celu wyeliminowania choroby w tym kraju. „Brazylijscy urzędnicy ds. zdrowia w pięciu miastach wypuszczają chmury wyhodowanych w laboratoriach komarów Aedes aegypti zakażonych bakteriami Wolbachia, które mają zapobiec przenoszeniu wirusa dengi na ludzi” – informował „Harvard Public Health” w sierpniu 2023 roku. „Kraj ten będzie pierwszym, który uruchomi ogólnokrajowy program uwalniania komarów zmodyfikowanych Wolbachią, które mają chronić do 70 milionów ludzi przed dengą w ciągu najbliższych 10 lat. Firma buduje również fabrykę, aby zwiększyć produkcję komarów: Począwszy od 2024 roku, fabryka będzie masowo produkować pięć miliardów komarów rocznie”.

Dziś – rok po rozpoczęciu inicjatywy komarowej – liczba przypadków dengi, zamiast spaść, gwałtownie wzrosła.

Warto zauważyć, że World Mosquito Program otrzymał dotację od Fundacji Billa i Melindy Gatesów w wysokości 50 milionów dolarów. Fundacja Billa i Melindy Gatesów finansuje również badania nad szczepionką przeciwko dendze.

Rząd Brazylii zakupił ponad 5 milionów dawek szczepionki przeciwko dendze – Qdenga, wyprodukowanej przez japońskiego producenta leków Takeda, który również otrzymał miliony dolarów dotacji od Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Innymi słowy, pieniądze Fundacji Billa Gatesa są zaangażowane ze wszystkich stron tej historii – od komarów edytowanych genetycznie – co najwyraźniej zaostrzyło zachorowalność na dengę – po finansowanie firm, które dostarczają pożądaną szczepionkę przeciwko dendze do Brazylii.

A wszystko to w jakim celu?

Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Katarzyna TG 28.02.2024 13:15

  > A wszystko to w jakim celu?

  “Jeżeli pozwolisz politykom łamać prawo w sytuacjach wyjątkowych, to będą oni te sytuacje stwarzać, aby prawo łamać.” A pomoże im naczelny filantrop świata, paru kupionych naukowców i przedpłacone gadające głowy z TV zwane mylnie “ekspertami”.

 2. LichoNiespi 28.02.2024 14:54

  Nic dodac, nic ujonc……najpierw robi sie szczypawki a potem robi sie epidemie…interes sie krewnci a ze umrze X ludzi, nie wazne, wazna jest kasa..ludzi jest mnostwo…

 3. replikant3d 28.02.2024 18:00

  LichoNiespi, kasa przy okazji. To element depopulacji. A że ,,dochodowy,, to tym lepiej….

 4. LichoNiespi 21.03.2024 13:28

  A podobno Adolf Hitler , Himmler i inni z ich grupy byli najbardziej ludobujcy mordujac tyle ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.