Imigracja i przestępczość przeszkadzają Europejczykom w Szwecji

Opublikowano: 27.02.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1685

Konfederacja Szwedzkiej Przedsiębiorczości opublikowała raport dotyczący między innymi tamtejszego rynku pracy. Z przeprowadzonych badań wynika, że Szwedzi oraz Europejczycy coraz krytyczniej podchodzą do kwestii imigracji i przestępczości w Szwecji. Problematyczność tych zjawisk zachęca więc do wyjazdów coraz większą liczbę szwedzkich obywateli.

Sondaż przeprowadzony na zlecenie Konfederacji Szwedzkiej Przedsiębiorczości wskazuje, że blisko 28 proc. Szwedów w przedziale wiekowym od 20 do 50 lat uważa przestępczość za problem, który może skłonić ich do emigracji z własnego kraju. Dla 23 proc. Duńczyków i 19 proc. Norwegów jest to z kolei argument odstraszający ich od przyjazdu do Szwecji.

Karin Johansson, wiceprezes Konfederacji Szwedzkich Przedsiębiorstw, nie ukrywa zaniepokojenia wynikami badań zamówionych przez jego organizację. Twierdzi on, że przestępczość od pewnego czasu staje się coraz większą barierą dla pozyskania zwłaszcza europejskich pracowników o wysokich umiejętnościach.

Tymczasem Szwecja dalej jest atrakcyjna dla imigrantów pochodzących z państw trzeciego świata. W ubiegłym roku wzrosła liczba obcokrajowców ubiegających się o możliwość pobytu w tym kraju. Zezwolenia otrzymały 95 163 osoby, natomiast spośród nich dokładnie 39 270 ma pochodzić z kręgu najbiedniejszych państw świata.

Na podstawie: Friatider.se, Tn.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 27.02.2022 15:19

    No i zniszczyli skandynawski model życia, pozostanie tylko “chiński” zamordyzm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.