Grecja nadal obawia się przerzutu migrantów z Turcji

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Grecka marynarka wojenna w ostatnich dniach intensywniej monitoruje ruchy sześciu statków towarowych u wybrzeży Turcji, obawiając się, że przygotowują się do transportu nielegalnych migrantów na wyspy greckie.

Ateny obawiają się możliwego powtórzenia incydentu z 16 marca, kiedy frachtowiec, który wypłynął z tureckiego portu Canakkale, osiadł na skałach na wyspie Kea z 193 migrantami na pokładzie, zmuszając władze do zabrania ich na brzeg.

Obawiając się powtórzenia takiego scenariusza, marynarka wojenna i straż przybrzeżna pozostają w gotowości, gotowe do przechwycenia i uniemożliwienia statkom z migrantami dotarcia do brzegów wysp.

Według szacunków jeden lub dwa statki towarowe, które zostały zidentyfikowane przez władze, mogą próbować wypłynąć w morze w ciągu najbliższych kilku dni z zamiarem przetransportowania setek migrantów na wyspy, powodując kryzys zdrowotny w realiach pandemii Covid-19.

Autorstwo: (jp)
Na podstawie: Ekathimerini.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o