Grecja nadal obawia się przerzutu migrantów z Turcji

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 83

Grecka marynarka wojenna w ostatnich dniach intensywniej monitoruje ruchy sześciu statków towarowych u wybrzeży Turcji, obawiając się, że przygotowują się do transportu nielegalnych migrantów na wyspy greckie.

Ateny obawiają się możliwego powtórzenia incydentu z 16 marca, kiedy frachtowiec, który wypłynął z tureckiego portu Canakkale, osiadł na skałach na wyspie Kea z 193 migrantami na pokładzie, zmuszając władze do zabrania ich na brzeg.

Obawiając się powtórzenia takiego scenariusza, marynarka wojenna i straż przybrzeżna pozostają w gotowości, gotowe do przechwycenia i uniemożliwienia statkom z migrantami dotarcia do brzegów wysp.

Według szacunków jeden lub dwa statki towarowe, które zostały zidentyfikowane przez władze, mogą próbować wypłynąć w morze w ciągu najbliższych kilku dni z zamiarem przetransportowania setek migrantów na wyspy, powodując kryzys zdrowotny w realiach pandemii Covid-19.

Autorstwo: (jp)
Na podstawie: Ekathimerini.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o