Francuski klub wyrzucił piłkarza za antysemityzm

Opublikowano: 03.12.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1518

Piłkarz Youcef Atal nie będzie już więcej grał dla klubu OGC Nicea. Reprezentant Algierii nie założy już koszulki w czerwono-czarnych barwach za swoje tweety w mediach społecznościowych. W opublikowanym przez niego filmiku z wystąpieniem palestyńskiego imama wzywano do zrobienia „czarnego dnia dla Żydów”.

Atal opuści klub z Nicei i raczej nie wystąpi na Allianz Riviera. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez gazetę Nice-Matin, algierski piłkarz został najpierw zawieszony przez klub, a następnie nałożyły na niego sankcje władze francuskiej ekstraklasy, czyli Professional Football League. W końcu zainteresowała się też piłkarzem prokuratura…

Postawiono mu zarzuty „apologii terroryzmu” i „prowokowania do nienawiści na tle religijnym”. Filmik na Instagramie ukazał się w październiku po ataku Hamasu na Izrael. Później piłkarz przepraszał, ale mleko się rozlało. Przypomina się, że akcjonariuszem klubu OGC Nice, jest firma Ineos, która zareagowała dodatkowo.

Algierski piłkarz nie pojawił się już w drużynie od siedmiu kolejek. Podczas zimy opuści Lazurowe Wybrzeże, ale może mieć problemy ze znalezieniem nowego klubu. Niełatwe będzie też uzyskanie choćby minimalnej rekompensaty finansowej za anulowanie kontraktu.

Dodatkowo piłkarz ma się stawić przed sądem w Nicei i to już 18 grudnia, gdzie będzie odpowiadać za „prowokowanie do nienawiści na tle religijnym”, za co grozi mu nawet rok więzienia.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Nice Matin”, „Valeurs”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.