Finansowe nieprawidłowości u feministek?

Opublikowano: 06.10.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Policja na polecenie prokuratury weszła wczoraj do siedzib feministycznych organizacji Centrum Praw Kobiet i stowarzyszenia BABA, w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w finansach obu stowarzyszeń. Środowiska liberalnej opozycji uważają jednak, że jest to zemsta rządzących za przedwczorajsze demonstrację w rocznicę „Czarnego protestu” wymierzonego w ówczesny projekt ustawy antyaborcyjnej.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych w Centrum Praw Kobiet i stowarzyszeniu BABA prowadzi Prokuratura Regionalna w Poznaniu, a policjanci weszli do siedzib pierwszej z tych organizacji znajdujących się w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Oficjalnie poinformowano, iż wyżej wspomniane stowarzyszenia zostały poproszone o wydanie dokumentacji dotyczącej projektów sfinansowanych w latach 2012-2015 przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez urzędników resortu sprawiedliwości w latach 2012-2015, kiedy przyznawano środki w ramach Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Śledztwo prowadzone jest nie tylko samego przyznawania funduszy, ale także ich kontroli oraz wydatkowania i właśnie dlatego wczoraj miała miejsce skoordynowana akcja zabezpieczenia dokumentów w organizacjach feministycznych.

Środowiska liberalnej opozycji doszukują się oczywiście w całej sprawie motywacji politycznych, ponieważ wejście do siedzib feministek nastąpiło dzień po manifestacjach w rocznicę „Czarnego protestu”, który w zeszłym roku był skierowany przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy w sprawie zakazu aborcji. Na pomoc wspomnianym organizacjom poza liberalno-lewicowymi mediami przyszedł także Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Na podstawie: wPolityce.pl, wp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

i wszyscy policjanci usłyszą zarzuty dyskryminacji kobiet :D Ciekawe czy je pałowali