Fatalny stan zdrowia u dzieci poniżej 5. roku życia

Opublikowano: 25.02.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2512

W najnowszym raporcie, opublikowanym przez The Academy for Medical Sciences, naukowcy biją na alarm. Już dawno stan zdrowia dzieci poniżej 5. roku życia nie był tak zły, jak obecnie.

Raport The Academy for Medical Sciences pokazuje, że dzieci poniżej 5. roku życia cierpią przede wszystkim na dwa problemy zdrowotne. Przede wszystkim już w tak młodym wieku często mają one nadwagę lub w ogóle są otyłe. Nieprawidłową wagę ciała lekarze diagnozują już u co piątego pięciolatka. Poza tym małe dzieci mają bardzo duży problem z próchnicą. Ta przypadłość dotyka blisko co czwarte dziecko w wieku pięciu lat. I choć dzieci w tym wieku dysponują jeszcze w przeważającej mierze zębami mlecznymi, to o te także trzeba bardzo dbać. Nie mówiąc o tym, że zęby mleczne normalnie się u dzieci leczy.

Dodatkowo w najnowszym opracowaniu dotyczącym stanu zdrowia pięciolatków i dzieci młodszych, naukowcy zaznaczyli, że i w tej grupie wiekowej zaobserwowali wzrost zapotrzebowania na konsultacje psychologiczne. I wreszcie coraz więcej dzieci, jak twierdzą naukowcy, bazując na twardych danych, jest zwyczajnie nieszczepiona. A to oznacza ryzyko powrotu chorób, takich jak polio, które przynajmniej w Europie już dawno udało się zwalczyć.

Eksperci mówią wprost – państwo brytyjskie coraz bardziej zawodzi dzieci, nie dbając wystarczająco o ich dobrostan. „Rośnie liczba zgonów wśród dzieci. Przeżywalność noworodków pozostaje w tyle za krajami o podobnym statusie rozwoju. A naszych najmłodszych obywateli nękają możliwe do uniknięcia problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Nauka nie pozostawia tu wątpliwości – zdradzamy nasze dzieci. Jeśli zdrowie niemowląt i małych dzieci nie będzie pilnie traktowane jako priorytet, to skażemy wiele osób na życie w gorszym zdrowiu i na utratę potencjału. To właśnie teraz jest czas na działanie” – mówi profesor Helen Minnis z Uniwersytetu w Glasgow, współodpowiedzialna za powstanie raportu.

A wtóruje jej profesor Sir Andrew Pollard z Uniwersytetu Oksfordzkiego, mówiąc: „Obecnie NHS stoi przed ogromnymi wyzwaniami, wynikającymi z rosnącej presji na opiekę zdrowotną i społeczną. I z faktu starzenia się społeczeństwa. Ale jeszcze bardziej niepokojące sygnały płyną z raportu naszej Akademii Nauk Medycznych, który dotyczy przerażającego pogorszenia się stanu zdrowia naszych dzieci. To sprawia, że perspektywy na ich przyszłość są jeszcze bardziej ponure. W raporcie znajdują się wyraźne dowody na to, że zajęcie się problemami zdrowotnymi dzieci, zajęcie się nierównościami i zapewnienie wsparcia społecznego we wczesnych latach życia, może zmienić przyszłość w zakresie zdrowia i dobrobytu”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: EME (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Dandi1981 25.02.2024 12:00

  Dzieci juz sie nie szwendaja w grupie jak kiedys , siedza w domach na internecie, zamoznosc sprawia ze dostaja wiecej slodyczy, coli etc
  Wiec jak maja nie tyc i nie posiadac prochnicy?

 2. Katarzyna TG 25.02.2024 14:53

  Brak aktywności fizycznej, “nowoczesna dieta” oparta na cukrze i słodzikach, maseczki, siedzenie w domach i szczepienia – to wszystko się na to składa.

 3. KubaD. 25.02.2024 16:18

  Konsultacje psychologiczne da dzieci 5lat. Masakra, że ich rodzice wierzą w takie brednie, a “lekarze” piorą głowy niezbyt inteligentnym brytolom.

 4. niecowiedzacy 26.02.2024 01:58

  A trzeba było słuchać nauk Ser Karola Darwina. A tak to dobór naturalny samoistnie zaczął działać w Wielkiej Brytanii. Jescze ileś tam lat i ludzie zwani pakistany, legalnie zgodnie z prawem przemianują Wielką Brytanię na 1 Islamska Republika Europejska. Dobry początek już zrobiono. Premierem jest: Rishi Sunak.

 5. niecowiedzacy 26.02.2024 03:45

  Angole zabrakło wam zdrowego rozsądku i chcieliście Brexitu. Teraz już wyraźnie widać iż wam nie służy.

 6. Katana 26.02.2024 11:11

  W organizmie każda komórka z osobna i wszystkie razem walczą o życie.
  Organizm nie będzie zdrowy gdy już niemal każda czynność i dziedzina życia nacechowana jest czymś przeciwnym życiu. To dysonans.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.