Facebook ograniczał zasięgi konserwatywnym mediom

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1019

Facebook regularnie ogranicza zasięgi postów publikowanych już praktycznie przez wszystkie profile. Według amerykańskiego dziennika „The Wall Street Journal” proceder ten w przypadku konserwatywnych mediów trwał już od bardzo dawna. Wszystko za sprawą lewicowych poglądów sporej części pracowników najpopularniejszego portalu społecznościowego.

Prestiżowa gazeta w swoim dziennikarskim śledztwie dotarła do wewnętrznych dokumentów Facebooka. Wynika z nich, że po zwycięskiej kampanii Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 roku, wdrożone zostały dwa mechanizmy, których głównym celem było ograniczanie zasięgu postów udostępnianych przez konserwatystów.

Pierwszy z nich, noszący nazwę „oszczędne udostępnianie”, polegał na ograniczaniu dostępności wpisów publikowanych przez najbardziej zaangażowanych użytkowników Facebooka. Drugi, a więc „świadome zaangażowanie”, obcinał zasięgi postów udostępnionych bez ich wcześniejszego odczytania. Serwis miał zrezygnować już z drugiego z powyższych mechanizmów.

Rozwiązania wprowadzone przez Facebooka mocno uderzyły w konserwatywne amerykańskie media. Przykładowo serwis „Breitbart” miał zasięgi ograniczone o blisko jedną piątą, z kolei „The Washington Times” o 18 proc. Pierwszy z wymienionych portali był zresztą objęty także innymi mechanizmami mającymi zmniejszać jego popularność wśród użytkowników Facebooka.

„The Wall Street Journal” ujawnił również wewnętrzną dyskusję prowadzoną przez pracowników cyfrowego giganta. Sugeruje ona, że mechanizmy zostały wprowadzone z powodu lewicowych sympatii osób zatrudnionych przez Facebooka, które mają być dużo radykalniejsze od liberalnego kierownictwa koncernu.

Co więcej, władze Facebooka miały być zaniepokojone działaniami podjętymi przez ich podwładnych. Obawiały się bowiem, że zostaną posądzone o stronniczość wobec konserwatystów. Z tego powodu „Breitbart” w niektórych kwestiach był traktowany bardziej ulgowo, niż wynikałoby to z regulaminów przyjętych przez Facebooka.

Na podstawie: Breitbart.com, Dailymail.co.uk
Źródło: Autonom.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Portal WolneMedia.net został podobnie potraktowany. Obcięli nam zasięgi do zera. Z ponad 20 000 subskrybentów ani jeden nie otrzymywał powiadomień o nowych wpisach! Dlatego przeszliśmy na Telegram. Link tutaj: https://t.me/wolnemedia. Zachęcam do porzucania Facebooka.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.