Ekstremista zbada ekstremizm brytyjskich muzułmanów

Opublikowano: 07.05.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 338

Ekstremista został członkiem panelu powołanego przez Muzułmańską Radę Wielkiej Brytanii (MCB), który ma zbadać nienawiść wobec muzułmanów z sekty Ahmadijja.

W odpowiedzi na zabójstwo sklepikarza będącego wyznawcą Ahmadiji, odłamu islamu uważanego przez sporą część społeczności muzułmańskiej za sektę, MCB organizacja reprezentująca muzułmańskie ugrupowania w Wielkiej Brytanii, postanowiła zająć się problemem nienawiści wobec członków sekty.

Prawdopodobnie jednak obca jest im rzymska maksyma „nikt nie może być sędzią we własnej sprawie”, gdyż jednym z członków panelu badającego sprawę jest kaznodzieja, który udzielał się w pakistańskim ugrupowaniu podżegający do przemocy wobec Ahmadiji.

Allama Sahid Raza Naeemi, o którym mowa, brał udział w konferencjach ugrupowania Katme Nabuwat, które powstało w Pakistanie i wielokrotnie domagało się od władz Pakistanu, by „zacisnęły pętlę” wokół heretyckiego odłamu. Panel MCB ma między innymi zbadać działalność tego ugrupowania w Wielkiej Brytanii, które po morderstwie sklepikarza wysłało depeszę gratulacyjną do muzułmanów.

Naeemi sam mógłby wiele powiedzieć o nienawiści wobec Ahmadiji, ponieważ w swoich kazania zakazywał muzułmanom interakcji z jej wyznawcami, która to ma być „gorsza niż uzależnienie od narkotyków i alkoholu”. Kaznodzieja jest też zwolennikiem kary śmierci za odejście od religii i uważa to za zgodne z muzułmańskim prawem – szariatem.

Pamflet Katme Nabuwat znaleziony w meczecie Stockwell wzywał do zabijania wyznawców odłamu religijnego, oskarżając ich o apostazję i podpierając się tym samym prawem co Naeemi. Tym bardziej zaskakujące jest, że Naeemi otrzymał order Officer of British Empire za „dialog międzyreligijny”.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: HuffingtonPost.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o