Egzoatmosferyczny pojazd Raytheona niszczy pociski balistyczne

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2656

Firma Raytheon pomyślnie przetestowała swój „egzoatmosferyczny pojazd niszczący”, zaprojektowany do obrony Stanów Zjednoczonych poprzez przechwytywanie i neutralizowanie rakiet balistycznych dalekiego zasięgu na niskiej orbicie okołoziemskiej.

W poniedziałek amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej i Dowództwo Północy Stanów Zjednoczonych podczas próby na Pacyfiku testowała broń wykorzystująca siłę kinetyczną, która pomyślnie zniszczyła rakietę balistyczną średniego zasięgu. „Ten test pokazuje, że amerykański system obrony przeciwrakietowej jest sprawny, niezawodny i gotowy do ochrony kraju” – powiedział Wes Kremer, prezes Raytheon.

Kremer kontynuował: „Pojazdy śmiercionośne Raytheon wykonały obecnie z powodzeniem prawie 50 przechwyceń w przestrzeni kosmicznej, co podkreśla naszą wiedzę i zdolność do projektowania i rozwijania tych systemów w celu pokonania ewoluującego zagrożenia”.

Broń ta, znana również jako „EKV”, jest elementem przechwytującym naziemnego myśliwca przechwytującego i częścią naziemnego systemu obrony średniego zasięgu. Wykorzystuje specjalne czujniki, zaawansowane komputery i silniki rakietowe, które pomagają mu manewrować w przestrzeni, aby neutralizować zagrożenie.

Raytheon oświadczył, że obecnie opracowuje zaawansowane systemy przechwytywania rakiet balistycznych i pojazdy niszczące, które będą chronić USA i sojuszników dzięki „silniejszym zdolnościom obrony przeciwrakietowej przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami”.

W oświadczeniach nie napisano nic o tym, czy EKV będzie w stanie obronić USA i ich sojuszników przed rosyjskimi i chińskimi zagrożeniami hipersonicznymi.

Stany Zjednoczone pozostają w tyle w wyścigu hipersonicznym, podczas gdy inne supermocarstwa szybko dodają tę nową broń na pole bitwy.

Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 14.12.2023 19:22

    Problem w tym ze hipersoniczne rakiety z glowicami sluza do unicestwienia planety, ludzkosci, obdarcia jej z atmosfery w 3min .
    Polecam skan marsa w celu odnalezienia tuneli po duzych miastach, metrach it’d, zeby ludzkosc przejrzala na oczy ze sama sie wybija zmieniajac planty , pozostawiajac za soba zniszczone z tym ze teraz to mozna uciec na martwy ksiezyc czy marsa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.