Dziury w oprogramowaniu sieci 4G i 5G

Opublikowano: 01.03.2019 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2067

W powszechnej opinii standard 5G miał być bezpieczniejszy od wszystkich poprzednich. Szybko okazało się to jednak nieprawdą, jako że naukowcy odkryli luki, które mogą umożliwić nieuprawnionym osobom dostęp do cudzych rozmów telefonicznych.

Zespół naukowców z University of Iowa uważa, że po raz pierwszy udało się odkryć tak poważną lukę w zabezpieczeniach zarówno sieci 4G, jak i 5G. Pomimo zapewnień, że w nowych standardach zastosowano skuteczniejsze systemy obronne, naukowcy uważają, że zabezpieczenia w dalszym ciągu nie są wystarczające. Jeden z nich przyznał, że każda osoba mająca niewielką wiedzę na temat protokołów komunikacyjnych sieci komórkowych mogłaby przeprowadzić taki atak.

Podczas sympozjum poświęconego bezpieczeństwu sieci w San Diego naukowcy zaapelowali do międzynarodowego stowarzyszenia GSM o dokonanie zmian w komunikacji mobilnej. Konkretne problemy zostały już zgłoszone, lecz do tej pory nie naprawiono wadliwych zabezpieczeń.

Stowarzyszenie wydało jedynie lakoniczny komunikat, że “współpracuje z 3GPP (wspólny projekt kilku organizacji, mający na celu rozwój systemów telefonii komórkowej), aby rozważyć opcje wykrywania nadużyć i wprowadzić zmiany w obowiązujących standardach”.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: News.Sky.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.