Dziura ozonowa została zredukowana do minimum

Opublikowano: 09.12.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 404

W połowie września tego roku, wielkość uformowanej nad Antarktyką dziury ozonowej osiągnęła jedynie 18,78 mln kilometrów kwadratowych. Według Japan Meteorological Agency, to rekordowo niski rozmiar w ciągu ostatnich 30 lat!

Według naukowców redukcję warstwy ozonowej obserwowana w poprzednich latach zatrzymała się ze względu na wysokie temperatury w stratosferze, co zapobiega powstawaniu substancji niszczących ozon. Eksperci zaznaczają, że pomimo faktu, iż obszar dziury ozonowej zmniejszył się w 2017 roku, to nadal pozostaje na wysokim poziomie i pozostaje 1,4 razy większa niż Antarktyda.

Po raz pierwszy dziura ozonowa została zarejestrowana w 1985 roku. Do tej pory największy ubytek ozonu odnotowano w 2006 roku. Wtedy powierzchnia dziury osiągnęła powierzchnię aż 26 mln kilometrów kwadratowych. Według prognoz Światowej Organizacji Meteorologicznej, jeśli obecne warunki utrzymają się to dziura ozonowa może zniknąć całkowicie do 2050 r.

Na podstawie: NASA.gov
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.