Dzikie plemię z dżungli zaatakowało wieś w Peru

Opublikowano: 26.10.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 864

Członkowie odizolowanego od świata zewnętrznego plemienia Mashco-Piro zaatakowali przy użyciu łuku i strzał mieszkańców wsi w regionie Madre de Dios, informuje agencja informacyjna Andina.

W związku z incydentem mieszkańcy wsi zostali ewakuowani. Po kontakcie z jednym z najbardziej odizolowanych plemion na świecie do szpitala trafił 23-letni mężczyzna, którego strzała trafiła w głowę.

„Poza jednym rannym ewakuowaliśmy 22 dzieci i 12 kobiet, w obawie przed napaścią jednego z odizolowanych plemion, które otoczyło wspólnotę Monte Salvado w drugiej połowie dnia, najwyraźniej w poszukiwaniu jedzenia i broni” – oświadczył gubernator regionu Jefferson Gonzales Enoki.

​Plemię Mashco-Piro to jedno z najbardziej odizolowanych od cywilizacji plemion na ziemi. Członkowie plemienia w ostatnich latach coraz częściej zbliżają się do osiedli ludzkich w poszukiwaniu jedzenia, choć przez wiele stuleci żyli w amazońskiej dżungli w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. tojazenn 26.10.2019 13:00

  Moze juz niewiele tej dzungli zostalo i postanowili sprawdzic dlaczego… Albo chcieli porwac jakies dziecko/kobiete aby odnowic geny…

 2. Szwęda 26.10.2019 13:15

  Może tutaj działać mechanizm podobny do tego, który ma miejsce u niektórych zwierząt, że zmieniają dotychczasowe (naturalne) metody zdobywania pożywienia na te, które są łatwiejsze i wymagają zużycia mniejszej ilości czasu, energii itd.

 3. terazjestemtutaj 26.10.2019 16:37

  Bardzo interesujące, ale warto wspomnieć że rzecz miała miejsce 4 lata temu. Poniżej link do art z Guardiana opisującego szerzej całe zdarzenie. https://www.theguardian.com/world/2014/dec/23/peru-evacuates-village-tribal-raid

 4. Szwęda 27.10.2019 15:04

  Swoją drogą, to te pierwotne społeczności i całe ich okalające środowisko, lasy deszczowe itd. powinny być traktowane na równi z bezcennymi eksponatami, zabytkami, z takimi “cudami” świata jak egipskie piramidy i innymi bezcennymi zabytkami jak np. w we Włoszech, Grecji, Azji itd. Niszczenie tych społeczności, kultur to jest największe barbarzyństwo współczesnego świata. Człowiek zrozumie to jednak dopiero wtedy, kiedy już nie będą istniały.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.