Dwa helikoptery Białorusi wleciały na chwilę do Polski

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2754

We wtorek mieszkańcy obszaru w pobliżu granicy z Białorusią donieśli, że widzieli helikoptery z białoruskimi oznakowaniami, które według nich przelatywały nad ich głowami. Wojsko Polskie początkowo zaprzeczało, jakoby wkroczyły w polską przestrzeń powietrzną.

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Obrony przyznało, że „doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa białoruskie śmigłowce, które szkoliły się w pobliżu granicy”. Dodano, że ​​Białoruś wcześniej powiadomiła Polskę o planach przeprowadzenia ćwiczeń w tym rejonie. Zidentyfikowane obiekty latające nie zostały wykryte przez radar, ponieważ leciały na niskiej wysokości. Oprócz opinii publicznej, Ministerstwo Obrony poinformowało o incydencie także NATO.

Chwilowy wlot helikopterów na terytorium Polski wywołał spodziewaną reakcję polskiego rządu. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak natychmiast zarządził zwiększenie liczby polskich żołnierzy wzdłuż granicy, oraz zwiększenie innych zasobów wojskowych, w tym śmigłowców bojowych.

Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że chargé d’affaires Białorusi został „natychmiast wezwany” na dywanik, a Warszawa „wystosowała stanowczy protest i wezwała stronę białoruską do natychmiastowego i szczegółowego wyjaśnienia incydentu”. „Strona polska podkreśliła, że ​​incydent jest postrzegany jako kolejny element eskalacji napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Polska oczekuje, że Białoruś powstrzyma się od takich działań” – poinformował resort.

Premier Mateusz Morawiecki postraszył w sobotę opinię publiczną Grupą Wagnera. Podobno ponad 100 żołnierzy najemnych przemieściło się w pobliże granicy polsko-białoruskiej. Podobno zbliżają się do Przesmyku Suwalskiego, strategicznego odcinka terytorium naszego państwa.

Czy Białorusini prowokują Polskę do ataku? A może Polska szuka wszelkich pretekstów do zaognienia sytuacji politycznej przed wyborami, aby ogłosić stan wyjątkowy i oddalić wybory, które PiS może przegrać, w celu przedłużenia rządów? Każdy niech sam sobie odpowie.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: ABCNews.go
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. elroman 02.08.2023 11:41

  A czy Pinokio nigdy nie pomylił drogi jadąc swoja furą? Czy nie przekroczył prędkość i? Czy idąc w rysach 20 lat temu niechcący nie przekroczył granicy ze Słowacją?

 2. 0ghost0rider0 02.08.2023 12:24

  elroman , normalnie masz medal za komentarz miesiąca , ale się uśmiałem , dziękuję .

 3. Drnisrozrabiaka 02.08.2023 13:20

  “donieśli, że widzieli ” – może im się pomyliło z ufo?
  Mon dokupi do już posiadanych helikopterów (obecnie 5 w naprawie) za 100 mld(złotych albo dolarów)- 3 helikoptery “apache” ze złomowiska w oklahomie o ile się znajdą i uda się je posklejać do kupy.

 4. Szurnięty Mędrzec 03.08.2023 02:40

  A niech PiS zapobiegnie przeprowadzeniu wyborów, gdy to zrobią polityków czeka równia pochyła na szafot, ponieważ wojsko interweniuje i przeprowadzi aresztowania zakończone trybunałami wojskowymi dla “rządzących”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.