Duża firma badająca DNA udostępnia dane genetyczne FBI

Opublikowano: 27.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Decyzja firmy zajmującej się testowaniem DNA dotycząca współdzielenia danych z federalnymi organami ścigania oznacza, że ​​śledczy mają teraz dostęp do informacji genetycznych setek milionów obywateli.

FamilyTreeDNA, wczesny pionier szybko rozwijającego się rynku konsumenckich badań genetycznych, potwierdził w czwartek, że przyznał FBI dostęp do swojej ogromnej bazy prawie 2 milionów profili genetycznych. Ta decyzja została po raz pierwszy podana przez BuzzFeed News.

Obawy o nieskrępowany dostęp do informacji genetycznych zebranych przez firmy testujące DNA narastają od kwietnia, kiedy to policja wykorzystała witrynę genealogiczną do usidlenia podejrzanego w trwającej dekady sprawie zabójcy z Golden State. Jednak strona, GEDmatch, miała charakter open source, co oznacza, że ​​policja była w stanie ściągnąć dane DNA z miejsca zbrodni z tej witryny bez jakichkolwiek pozwoleń. Najnowsze porozumienie oznacza, że ​​komercyjna firma testująca DNA po raz pierwszy dobrowolnie przekaże organom ścigania dostęp do danych klientów.

Ten ruch jest przedmiotem obaw dotyczących prywatności nie tylko dla klientów FamilyTreeDNA. Jedna osoba dzieląca się informacjami genetycznymi ujawnia również tych, z którymi jest blisko spokrewniona. To właśnie dzięki temu policja złapała rzekomego zabójcę z Golden State. W zeszłym roku jedno z badań oszacowało, że tylko 2% populacji musi wykonać test DNA, aby informacja genetyczna całej populacji była reprezentowana w tych danych.

Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o