W Dubaju rozpoczęto testy latających taksówek

Opublikowano: 30.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 569

Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest o krok bliżej do uruchomienia pierwszej na świecie usługi latających taksówek. W poniedziałek Volocopter z powodzeniem przetestował swoje dwumiejscowe latające taksówki, które dryfowały przez około pięć minut 200 metrów nad ziemią. Pojazd przypominający mały helikopter jest wyposażony w 18 śrub napędowych oraz zasilanie elektryczne.

Prototyp Volocoptera jest niezwykle cichy, a jego maksymalna prędkość wynosi 100 km/h. Latająca taksówka ma dwa metry wysokości i średnicę około siedmiu metrów. Gdy zostanie oficjalnie uruchomiony, Volocopter będzie mógł latać bez pilota i przeprowadzać kursy trwające nawet 30 minut. W razie kłopotów istnieje wiele opcji ratunkowych, w tym baterie zapasowe, a nawet wbudowany spadochron.

Taksówka może posiadać również własną aplikację, dzięki której będzie można zamówić najbliższy wolny Volocopter. Pojazd lata obecnie jedynie na podstawie map GPS, lecz planowane jest wdrożenie modułu, który pozwoli na większą intuicyjność i omijanie niespodziewanych przeszkód.

Venture Beat informuje, że lot testowy miał miejsce podczas uroczystości zorganizowanej dla króla Dubaju, Szejka Hamdana bin Mohammeda. „Zachęcanie do tworzenia innowacji przyczynia się nie tylko do rozwoju kraju, ale także buduje mosty do przyszłości” – powiedział Sheikh Hamdan w oświadczeniu.

W ciągu pięciu lat Volocopter planuje uruchomić usługę w Dubaju. Czas się kończy, ponieważ kilkanaście dobrze prosperujących firm w Stanach Zjednoczonych i Europie opracowuje własne, latające pojazdy.

Autorstwo: B
Na podstawie: Inhabitat.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.