Dość ukrainizacji Polski!

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1103

Po pierwszej fali euforii pomocy Ukrainie, atmosfera w Polsce zaczyna nieco gęstnieć. Coraz częściej słychać głosy, że to dziwna wojna, w której ludzie wracają do domu na święta, a przyjeżdżają do nas głównie po samochody i świadczenia w stylu 500+. Polacy są również coraz mniej wyrozumiali w sprawie pomocy wysyłanej do naszych sąsiadów, gdyż ta nie ogranicza się jedynie do prowiantu i sprzętu wojskowego. Naszym wschodnim sąsiadom dostarczamy też ogromny kontyngent paliw płynnych, w tym przede wszystkim niezwykle drogiej benzyny, a ostatnio opinię publiczną obiegła wiadomość, że będziemy również finansować wypłatę pensji pracowniczych na Ukrainie. Wcześniej rząd w Polsce zagwarantował również, że zapłaci za kontrakty, które polskie firmy zdobędą przy odbudowie zniszczeń wojennych. Krótko mówiąc finansujemy naszych sąsiadów niczym kolonię Rzeczypospolitej i nikt nie pyta nawet dlaczego? Oczywiście odpowiedź byłaby tu retoryczna: bo Rosja i Putin, ale to nie zmienia faktu, że wszystkie ościenne państwa próbują coś ugrać na tej wojnie, a nasza ojczyzna, jak zwykle pierwsza do walki „za wolność waszą i naszą” gotowa jest za wszystko zapłacić. Przy czym ceną nie są tu tylko środki finansowe. Budujemy silne podłoże do przyszłych konfliktów społecznych w naszym kraju, jednocześnie dając zielone światło na budowę skrajnie szowinistycznej narracji politycznej u naszych sąsiadów. Dowodem na to mogą być słowa ambasadora Ukrainy w Niemczech, Andrija Melnyka, który powiedział, że główny ideolog Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Stepan Bandera nie był żadnym masowym mordercą, a przypisywanie mu winy za zbrodnie jest „rosyjska narracją”, zaś ludobójstwo Polaków na Wołyniu było efektem prześladowań Ukraińców w II RP oraz pokłosiem wojny, w której Polacy też dokonywali ludobójstwa na jego narodzie. Za te kłamliwe i skandaliczne stwierdzenia Melnyka nie spotkała żadna kara. Przeciwnie! Niemiecki „Bild” donosi, że ambasador może wkrótce awansować na ministra spraw zagranicznych Ukrainy. I w takim właśnie klimacie słyszymy z ust polityków w Polsce, że mają nadzieję, iż nie będzie granicy między naszymi państwami, że imigranci ze wschodu mogą stanowić nasze przyszłe elity, które oczywiście muszą mieć prawa wyborcze, że dzieci mają awansować z klasy do klasy, nawet jeśli po polski nie potrafią się nawet podpisać, a w gruncie rzeczy, to jesteśmy przecież „sługami narodu ukraińskiego”. Czy da się to szaleństwo powstrzymać? Ile Polski nam jeszcze zostało? Czy po wojnie na Ukrainie może wybuchnąć kolejna wojna? Tym razem domowa w Polsce? O tym już dziś w programie opowie poseł na Sejm RP, Grzegorz Braun z Konfederacji.

12

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. galactic 09.07.2022 19:39

  Kaczyńscy – sesja badawcza

  https://m.youtube.com/watch?v=zCPc5zjCfaM

 2. rici 09.07.2022 22:52

  Wystapienie Melnyka bylo bardzo dobre. Przynioslo efekt odwrotny od oczekiwanego. Obecnie w Niemczech ukazuja sie publikacje w prasie radio i telewizji na temat Bandery i rzezi wolynskiej. W tych publikacjach Bandera przedstawiany jest jako psychopata, ludobojca, faszysta, Coraz wiecej ludzi interesuje jak przebiegala rzez wolynska i mordowanie ludzi na terenach Ukrainy przez bandy UPA.
  O rzezi wolynskiej 99 % Niemcow nie miala pojecia, teraz to sie zmienia.
  Slyszalem ze ojciec Melnyka byl bardzo aktywnym banderowcem i bral udzial w rzezi wolynskiej i mordowaniu Polakow, to powtarzam za niemieckim radiem.
  Przypomina mi to troche komentarze masy, tez przynosza odwrotny efekt od zaplanowanego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.