Dlaczego mężczyźni szeroko rozstawiają nogi?

Opublikowano: 16.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2320

Użytkownicy Raddit próbowali wyjaśnić, skąd wziął się manspreading (rozkraczanie się), czyli zwyczaj siedzenia przez mężczyzn z szeroko rozstawionymi nogami. Okazało się, że wynika to osobliwości budowy męskiego ciała.

Dyskusja rozpoczęła się od postu na temat wpływu laptopów na zdolności reprodukcyjne wśród mężczyzn. “Mężczyźni, którzy trzymają laptopy na kolanach, przegrzeją jądra, nawet jeśli położą pod spód podkładkę. Pozycja nóg odgrywa znacznie większą rolę — dlatego większość mężczyzn rozstawia nogi daleko od siebie”- użytkownik MrRomantico cytuje materiał Reutersa.

“Próbujecie powiedzieć, że istnieje „przyczyna fizjologiczna” manspreadingu?!” — oburzyła się Imissyourgirlfriend2.

Odpowiedź na ten post była najpopularniejszym komentarzem w wątku. Użytkownik ukrywający się pod nickiem Jex17 wyjaśnił naturę manspreadingu, powołując się na fizjologię mężczyzn. “Częściowo wynika to z „kąta Q”. Kobiety mają znacznie szerszą strukturę bioder, która zapewnia większy zakres elastyczności wzdłuż „kąta Q”, pozwalając im wygodnie siedzieć „noga na nodze”, podczas gdy większość mężczyzn nie ma w ogóle możliwości takiego siedzenia, nie mówiąc już o wygodzie” — wyjaśnił Jex17.

Mężczyźni muszą rozstawiać nogi, aby utrzymać równowagę z powodu przesuniętego środka ciężkości, bo są oni z reguły wyżsi od kobiet. Wysoki środek ciężkości zawęża trójkąt równowagi.

“Kiedy siedzisz w jadącym autobusie, podświadomie przyjmujesz stabilną pozycję — im jesteście wyżsi, tym mocniej musicie usiąść w fotelu, by utrzymać równowagę. Rozstawiając nogi, można zwiększyć równowagę trójkąta” — dodał Jex17.

Zdjęcie: Peter Isotalo (CC BY-SA 4.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 3,63 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Znowu jakaś leawacka mowa o nie tym co jest istotą ,,rozkraczania się,, Mamy jeszcze jaja ! Które są sciskane i przegrzewane w ten czy inny sposób. Chyba że to po tej chemi się robi z tego relikt przeszłości i 1e wytłumaczenie nabiera swoistego sensu.