Czy dojdzie do podziału Kalifornii?

Opublikowano: 29.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 381

Nigel Farage odwiedził niedawno USA, gdzie przekazał na cel kampanii promocyjnej “Calexit” 1 mln $. Cel jest prosty, podział Kalifornii na dwa oddzielne stany wschodni i zachodni.

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE wprawiło w ruch machinę, która lawinowo rozszerza się na pozostałe kraje. Niedługo po referendum w UK pojawiły się plotki o referendum w sprawie wyjścia Polski z UE, później Węgier. W USA rozpoczęto debatę na temat podziału stanu, którego gospodarka jest 6 co do wielkości na świecie według Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Podział stanu na dwie części wynika z dużego niezadowolenia z rządów. Według badań ponad 70% obywateli negatywnie wyraża się na temat zarządzania finansami tego stanu.

Argumenty, których używają zwolennicy odłączenia Kalifornii od USA:

1. Pokój i bezpieczeństwo – Amerykański rząd wydaje więcej na jego wojsko niż następnych kilku krajach razem wziętych. Nie tylko w Kalifornii zmuszeni jesteśmy dotować ten ogromny budżet wojskowy z naszych podatków, ale Kalifornijczycy są wysłany do walki z wojen, które często bardziej utrwalić terroryzmu niż go osłabiają. Jedynym powodem, dla którego terroryści mogą chcieć nas zaatakować to fakt, że jesteśmy częścią Stanów Zjednoczonych. Nie będąc częścią tego kraju uczyni Kalifornię mniej prawdopodobnym celem odwetu za swych wrogów.

2. Wybory – Głosy wyborcze w Kalifornii nie miały wpływu na wybory prezydenckie od 1876 roku, wyniki wyborów prezydenckich są często znane zanim nasze głosy są jeszcze liczone. Więc, dlaczego powinniśmy zachować poddanie się do prezydentów, jeżeli nasze głosy nie odgrywają żadnej roli?

3. Prawo i handel – Amerykański rząd utrzymuje uciążliwy system handlu, który źle wpływa na gospodarkę Kalifornii. Dopóki pozostaje Kalifornia w tym uciążliwym systemie handlowym, nigdy nie będziemy w stanie wykorzystać pełnego potencjału inwestycyjnego, który byłby dostępny dla nas, jako niezależnego kraju.

4. Dług i podatki – Od 1987 Kalifornia jest przymuszana do dotowania innych stanów, traci na tym czasem setki miliardów dolarów w ciągu jednego roku obrotowego. W rezultacie, często jesteśmy zmuszeni podnieść podatki w Kalifornii, i pożyczać pieniądze na przyszłość, aby nadrobić różnicę. Jest to częściowo dlatego, że California obecnie ma jedne z najwyższych podatków w kraju, a tak wiele długów. Niezależność oznacza, że wszystkie nasze podatki będą przechowywane w Kalifornii na podstawie ustalonych priorytetów, będziemy w stanie to zrobić, gdy spłacimy nasze długi i wycofamy wpływy podatku dochodowego do państwa.

5. Imigracja – Kalifornia jest najbardziej zróżnicowanym stanem w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy z tego dumni. Ta różnorodność jest centralną częścią naszej kultury i nieodłączną częścią naszej gospodarki. W amerykańskim stanie, system imigracyjny był w dużej mierze zaprojektowany przez 49 innych państw, trzydzieści lat temu. Ten system zaniedbuje potrzeby gospodarki stanu, a przede wszystkim kalifornijskich rodzin. Niezależność będzie oznaczać prawo do decydowania o polityce imigracyjnej dla różnorodnej i wyjątkowej ludności, kultury i gospodarki. Będziemy w stanie zbudować system, który będzie zgodny z naszymi wartościami.

6. Zasoby naturalne – Niektóre minerały i inne zasoby naturalne, takie jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny są wydobywane w Kalifornii poniżej stawek wartości rynkowej przez prywatne korporacje za zgodą rządu amerykańskiego. Niewielka część przychodów trafia do nas. Oznacza to, że rząd USA płaci swoje długi z opłat licencyjnych pobieranych od wyprzedaży zasobów naturalnych Kalifornii. Niezależność oznacza zyskanie kontroli nad 46% zasobów, które aktualnie posiada rząd Stanów Zjednoczonych i jego agencje. Będziemy zatem w stanie przejąć kontrolę nad zasobami naturalnymi i będziemy jedynym beneficjentem licencyjnym wydobywanych surowców.

7. Zdrowie i medycyna – Ustawa niedrogiej opieki została uchwalona przez rząd Stanów Zjednoczonych w celu obniżenia kosztów opieki zdrowotnej i rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego dla nieubezpieczonych. Pomimo tego miliony Kalifornijczyków nadal nie mają dostępu do opieki zdrowotnej wysokiej jakości, ponieważ nie mogą sobie na to pozwolić. Dla wielu, dostęp do szpitali jest kwestią życia lub śmierci. Odłączenie się od USA oznacza, że możemy finansować programy opieki zdrowotnej i będziemy mogli zapewnić każdemu dostęp do podstawowych leków, których potrzebują, ponieważ nasze podatki będą przekazywane tylko naszym obywatelom.

Wstępnie głosowanie ustalone jest na rok 2019. W trakcie jego zostanie zadane pytanie – czy Kalifornia powinna stać się oddzielnym krajem?

Celem aktywistów Calexit jest uzyskanie całkowitej niezależności i niepodległości od USA.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o