Coraz więcej brytyjskich rodzin błaga o pieniądze w sieci

Opublikowano: 01.01.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3101

Najnowsze statystyki są zatrważające – w tym roku aż pięciokrotnie wzrosła liczba rodzin w Wielkiej Brytanii, które o pomoc finansową zdecydowały się błagać w internecie. Z informacji ujawnionych przez platformę GoFundMe wynika, że o pomoc w przeżyciu najbliższych miesięcy w UK prosi obecnie w sieci blisko 1000 rodzin.

Liczba gospodarstw domowych objętych zasiłkiem Universal Credit wzrosła w okresie od października 2017 r. do października 2018 r. o 108 proc. – z 635 000 tys. do 1 318 000 tys. Jednak wiele rodzin skarży się, że nowy zasiłek powszechny, stanowiący wsparcie dla osób o niskich dochodach lub dla osób bezrobotnych, wpędził je w nędzę. Problemem mają być nie tylko opóźnienia w wypłacie zasiłku, ale zmniejszona kwota pomocy w porównaniu do sześciu wcześniejszych zasiłków, które Universal Credit zastąpił (Child Tax Credit, Housing Benefit, Income Support, Income-based Jobseeker’s Allowance (JSA), Income-related Employment and Support Allowance (ESA) i Working Tax Credit).

Z informacji ujawnionych przez GoFundMe – jedną z największych na świecie platform dedykowanych zbiórkom pieniędzy wynika, że obecnie o pomoc finansową błaga w internecie blisko 1000 brytyjskich rodzin. To aż pięć razy więcej niż w roku ubiegłym, a wśród zdesperowanych mieszkańców Wysp coraz więcej jest ludzi z orzeczoną niepełnosprawnością.

“Osoby niepełnosprawne i ich rodziny nie powinny być pozostawiane na pastwę losu, gdy grozi im utrata domu z powodu pojawienia się poważnych problemów z systemem świadczeń. Jesteśmy w regularnym kontakcie z osobami, które mają problem z uzyskaniem zasiłku i wiemy, że luki w pomocy finansowej w ramach Universal Credit mogą mieć katastrofalny wpływ na życie osób niepełnosprawnych” – mówi James Taylor z organizacji charytatywnej Scope.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.