Chrześcijanie i muzułmanie za etyką usług finansowych

Opublikowano: 24.03.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1166

Przedstawiciele chrześcijańskiej i muzułmańskiej społeczności Szkocji ogłosili powstanie nowej inicjatywy, której celem będzie promowanie zasad etycznych w sektorze finansowym i przywrócenie mu świadomości społecznej.

Kościół Szkocji i Islamska Rada Finansowa w Wielkiej Brytanii ogłosiły uruchomienie nowej inicjatywy, która ma łączyć chrześcijan i muzułmanów w walce o etyczne zasady w usługach finansowych. Obie grupy chcą wspólnie pracować nad badaniem praktycznej rentowności rynkowej, co będzie miało na celu promować nowe modele etycznej bankowości oraz walki z ubóstwem. Przedstawiciele chrześcijańskiej i muzułmańskiej społeczności w Szkocji podkreślają, że ich wspólna inicjatywa powstała z powodu przekonania, iż instytucje finansowe utraciły świadomość społeczną.

Bp. Angus Morrison, moderator Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, podczas konferencji prasowej powiedział, że obecny system stał się naprawdę zły, ponieważ tworzy ogromne nierówności społeczne i niszczy wspólne zasoby naturalne poprzez tworzenie maszyn do robienia pieniędzy, wypierając handel służący dobru wspólnemu. Tymczasem chrześcijańskie i islamskie tradycje religijne kładą nacisk na sprawiedliwość ekonomiczną i równą dystrybucję darów pochodzących od Boga. Wzajemna współpraca daje więc nadzieje na oparcie finansów o wspólne wartości i pomoc dla osób ubogich.

Omar Shaikh z Islamskiej Rady Finansowej podkreślił, że w ostatnich latach społeczność muzułmańska stworzyła silną więź z Kościołem Szkocji, stąd projekt jest owocem wspólnego pozytywnego zaangażowania. Dodał przy tym, iż Szkocja ma długie tradycje etycznych finansów i ruchu oszczędnościowego.

Na podstawie: christiantoday.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.